Inside Seaside 2024 ogłasza polską jedenastkę!

Opublikowano: 29 maja, 2024
Inside Seaside 2024 ogłasza polską jedenastkę!

Do programu festiwalu dołączają: Artur Rojek, Vito Bambino, Daria ze Śląska, Skubas, Kasia Lins, Spięty, Rusted Teeth, JAD, Lor, Sad Smiles oraz USO 9001.

Zespoły znajdą się w programie obok wcześniej ogłoszonych artystów: IDLES, Black Pumas, RY X oraz The Last Dinner Party.

Po ogłoszeniu zagranicznych artystów, Inside Seaside przedstawia polską jedenastkę, którą zobaczymy na drugiej edycji festiwalu w gdańskich halach AmberExpo w dniach 9 i 10 listopada 2024.

Na największej ze scen, Gdańsk Stage, usłyszymy Artura Rojka – jedną z najbardziej znanych postaci na polskiej scenie muzycznej. Artysta od zawsze nagrywa piosenki, obok których nie można przejść obojętnie, a takie utwory jak “Syreny” czy “Bez końca” odbiły się na polskiej scenie szerokim echem i zachwycają słuchaczy do dziś. Daria ze Śląska za wydany w kwietniu 2023 roku album „Tu była” otrzymała aż dwa Fryderyki, a do Gdańska przyjedzie po premierze drugiej płyty „Na południu bez zmian”, której melancholia idealnie sprawdza się nad Bałtykiem.

W podróż w głąb ludzkich doświadczeń uczestników i uczestniczki Inside Seaside zabierze Skubas, który swoje pełne emocji teksty śpiewa w akompaniamencie czasem czułych i delikatnych, a czasem mrocznych, brudnych, niemal grunge’owych kompozycji. Wyjątkowe spojrzenie na alternatywny pop zaprezentuje jedyny w swoim rodzaju Vito Bambino.

Na ERGO Hestia Theatre Stage uczestnicy i uczestniczki festiwalu będą mieć okazję, by odkryć różne oblicza i brzmienia polskiej muzyki. Pojawi się tam Kasia Lins, której ostatnia, bardzo dobrze przyjęta płyta „Omen” jest zbiorem opowieści o nieudanej miłości, niemocy i pragnieniu, upadkach i uniesieniach – a jej koncerty to niezwykle audiowizualne doświadczenia. Spięty zaczynał z Lao Che, a od kilku lat gra solo. Jego najnowsza płyta, „Heartcore”, może zaskoczyć intymnością, ale i niezwykłym przyjęciem – utwór „Blue” od 30 tygodni gości w peletonie Listy Piosenek 357. Z Podlasia przyjedzie duet Rusted Teeth, który w swojej muzyce łączy grunge z emo i mocniejszymi, rytmicznymi akcentami, co nadaje jej oryginalnego brzmienia.

Na znajdującej się piętro wyżej Upstage zagra JAD – zespół, który gra krótko, ale intensywnie. Inspirując się polskim punk rockiem z lat 80-tych, gra prosto i brudno, a do tego dorzuca bezpośredniość polskich tekstów. Jego całkowitym przeciwieństwem będzie zespół Lor, którego niezwykła więź, prawdziwość i szczerość sprawia, że trudno całkowicie nie zatopić się w jego brzmieniu. Sad Smiles to najmłodszy zespół na tegorocznej edycji Inside Seaside, którego siłą są występy na żywo. Polską jedenastkę zamyka USO 9001 – żonglujący gatunkami, czerpiący z jazzu, hip-hopu, gitarowych piosenek i punk-rocka zespół, który w organizowanym przez Gazetę Wyborczą plebiscycie Sanki został ogłoszony jedną z najbardziej obiecujących grup.

Polska jedenastka dołącza do wcześniej ogłoszonych zespołów: IDLES, Black Pumas, RY X i The Last Dinner Party.

Przed nami kolejne ogłoszenia – zarówno artystów z Polski jak i zagranicy.

Druga edycja Inside Seaside odbędzie się 9-10 listopada w halach AmberExpo w Gdańsku, pod których dachem będzie można uczestniczyć w koncertach i licznych wydarzeniach towarzyszących.

W sprzedaży są bilety jednodniowe w cenach:

  • 299 PLN / 249 PLN* Regular Tickets – do 31 sierpnia

  • 349 PLN / 299 PLN* Final Call Tickets – od 1 września do festiwalu

Karnety:

  • 449 PLN / 399 PLN* Regular Tickets – do 31 sierpnia

  • 499 PLN / 449 PLN* Final Call Tickets – od 1 września do festiwalu

* bilety dla Patronek i Patronów Radia 357

KUP: https://www.eventim.pl/eventseries/inside-seaside-festival-2024-3527225/

UWAGA! Karnet na Inside Seaside ze zniżką dla posiadaczy Gdańskiej Karty Mieszkańca!

Podobnie jak w poprzednim roku, posiadacze i posiadaczki Gdańskiej Karty Mieszkańca mogą skorzystać ze specjalnej zniżki 10% na bilety na Inside Seaside. Szczegóły dostępne są po zalogowaniu się na konto w systemie Gdańskiej Karty Mieszkańca: https://jestemzgdanska.pl/n-partnerzy.qbpage

Inside Seaside odbędzie się w specjalnie zaadaptowanych salach AmberExpo, w których w komfortowych warunkach podczas dwóch dni, na trzech scenach wystąpi czołówka polskiej i światowej sceny elektronicznej, rockowej i jazzowej. To nie tylko muzyka, ale także spotkania, kino, strefy tematyczne, food hall, sztuka i liczne aktywności towarzyszące.

Festiwal organizuje Agencja Live, o wieloletnim doświadczeniu w produkcji dużych eventów kulturalnych takich jak Żywiec Męskie Granie, ale też T-Mobile Electronic Beats, Sea You Music Showcase, Mata Tour, SBM FFestiwal, Fryderyki, Zalewski MTV Unplugged czy Wodecki Twist.

Inside Seaside współtworzy ekipa Radia 357, najchętniej wybieranego radia internetowego w Polsce, finansowanego przez Słuchaczy. Zachęcamy do słuchania audycji poświęconych Inside Seaside, uczestnictwa w konkursach, a przede wszystkim do spotkań z dziennikarkami i dziennikarzami – w trakcie festiwalu poprowadzą m.in. rozmowy z artystami, audycje muzyczne, filmowe i kulinarne, a także silent disco.

Miasto Gdańsk jest w stanie pomieścić w sobie wiele kultur, tradycji, historii i połączyć je w nową jakość. Tu, w Mieście Wolności, na styku europejskich szlaków, od lat kwitnie niezwykła scena artystyczna. To nowoczesna i otwarta metropolia, o niezwykłym potencjale, która muzykę na światowym poziomie ma w swoim DNA.

[mat.pras.]