Kolejni artyści dołączają do składu Czad Festiwal 2016

Opublikowano: 3 lipca, 2016
Kolejni artyści dołączają do składu Czad Festiwal 2016

Hollywood Undead, Alborosie, Royal Republic, Anthony B., Che Sudaka, Damian Syjonfam i Myslovitz zagrają w sierpniu na Czad Festiwal w Straszęcinie k. Dębicy.

Organizator ujawnił kolejnych artystów, którzy zaprezentują się podczas tegorocznej edycji Czad Festiwal. Hollywood Undead to amerykański zespół pochodzący z Los Angeles i właśnie to miasto, szczególnie jego ciemna strona inspiruje warstwę tekstową. HU jest jednym z tych zespołów, które popularność budowały od podstaw, dzięki portalom muzycznym, a konkretnie MySpace. Udostępniane tam utwory uplasowały zespół w TOP 3 artystów muzycznych tego portalu, w efekcie czego ich pierwszy album „Swan Songs” pokrył się złotem. Pochodzący ze szwedzkiego Malmo Royal Republic to zespół charakteryzujący się nieposkromioną energię. Ich niepokorny muzyczny styl czerpie z najlepszych rockowych i punkowych tradycji. W twórczości Royal Republic można doszukiwać się choćby inspiracji zespołem Rancid. Ostatni krążek „Weekend Man” zawiera świetne kawałki, w tym tytułowy „Weekend Man”, „Baby” czy „Uh Huh”. Myslovitz jest kolejnym polskim zespołem, który uzupełni czadowy line-up. To jedna z tych formacji, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Zespół z nowym wokalistą Michałem Kowalonkiem oprócz dobrze znanych utworów zaprezentuje piosenki z ostatniej płyty „1.557”.

Trzecie z kolei ogłoszenie to silniejszy nacisk na muzykę reggae. Wśród przedstawicieli reggae znaleźli się pochodzący z Włoch Alborosie, którego twórczość jest wyraźnie inspirowana postacią Boba Marleya. Alborosie to także producent, DJ i multiinstrumentalista, który ma na koncie liczne kolaboracje nie tylko z artystami sceny reggae, ale także z No Doubt, Wyclef oraz Les Nubians. W 2008 roku połączył siły z zeszłoroczną gwiazdą Czad Festiwalu – Gentlemanem, nagrywając utwór „Celebration”. Nowa płyta artysty „Freedom&Fyah” będzie mieć swoją premierę w maju. W klimacie reggae zostajemy chwilę dłużej za sprawą Anthony B. Ten Jamajski artysta ma na swoim koncie kilkanaście solowych albumów oraz udział w niezliczonej ilości projektów z artystami takimi jak Akon, Wyclef Jean czy Snoop Dogg. Jego twórczość skupia się głównie wokół tematów poruszających sytuację biednych i uciśnionych, niosąc ze sobą pozytywny przekaz. Podobne przesłanie niesie ze sobą twórczość Damiana Syjonfam, kolejnego wykonawcy reggae. Świdnicki wokalista i autor tekstów karierę solową rozpoczął w 2012 roku. Dziś ma na koncie dwie płyty. Ostatnie wydawnictwo ukazało się w lutym tego roku, tak więc Czad będzie okazją do zaprezentowania nowego materiału na żywo. Odrobinę słonecznej Hiszpanii przywiezie ze sobą Che Sudaka – fenomenalne połączenie muzyki reggae z elementami punka, ska i rocka. To prawdziwa sceniczna petarda – ich występy są pełne fantastycznej energii, która z łatwością udziela się publiczności uwiedzionej latynoską nutą wyraźnie brzmiącą w ich twórczości.

Do tej pory ogłoszono: Nightwish, Sabaton, NOFX, Dub Inc, Enter Shikari, Ensiferum, The Exploited, The Dreadnoughts, Perfect, Mela Koteluk, Illusion, Farben Lehre, Kabanos, Lipali, Sexbomba, Russkaja, Neonfly, Fiddler’s Green, Wiewiórka na drzewie.

Bilety do nabycia na https://czadfestiwal.pl/bilety-2/