KOMMUNA LUX – „Odessa Gangsta Folk” na 3-Majówce 2023 we Wrocławiu!

Opublikowano: 21 lutego, 2023
KOMMUNA LUX  – „Odessa Gangsta Folk” na 3-Majówce 2023 we Wrocławiu!

Zespół KOMMUNA LUX z Odessy wystąpi 1 maja na scenie world music, która jest nowością na tegorocznej 3-Majówce. Scena world music prezentować ma najciekawsze zjawiska w szeroko pojętej muzyce folkowej i folk-rockowej. 1 maja, oprócz zespołu Kommuna Lux, zobaczymy na niej również rodzimą Kapelę ze Wsi Warszawa.
KOMMUNA LUX reprezentuje niepowtarzalny styl „Odessa Gangsta Folk”, który oznacza porywającą muzykę klezmerską i piosenki z półświatka z ich rodzinnego miasta.
Klimat bohemy i półświatka tworzony przez wokalistę Bagrata Tsurkana i jego uroczych kompanów, grających te radosne piosenki i melodie z Odessy i całej Europy Wschodniej odnajdujemy w pikantnych aranżacjach zespołu Kommuna Lux.
Muzycy mają na swoim koncie hałaśliwe flash moby na słynnym miejskim targu rybnym Privoz, w starej drewnianej linii tramwajowej numer 5, na promenadzie Primorsky Boulevard i na zardzewiałych kołyszących się łódkach na popularnej plaży Lustdorf, wprowadzając w zakłopotane tłumy mieszkańców Odessy.
Atmosfera na koncertach Kommuny Lux jest absolutnie wyjątkowa – w powietrzu unosi się morska aura, a także typowy ponadczasowy humor ukraińskiego wybrzeża Morza Czarnego.
Żydowskie powiedzenie „Zawsze jest żywa ryba” w stylu Odessy charakteryzuje energetyczne show zespołu, które zawiera masę drżących rytmów, orzeźwiającej anarchii i mnóstwa żądzy życia!
Posłuchaj: https://www.youtube.com/watch?v=cHNFEvzdixQ
Potwierdzony dotychczas skład wykonawców festiwalu 3-Majówka 2023 wygląda następująco:
30.04.23 start godz. 15.00
3-Majówka 2023 – Dzień I
KULT, NOCNY KOCHANEK, ILLUSION, FLAPJACK, STRACHY NA LACHY, KASIA KOWALSKA, NATALIA SZROEDER, NOSOWSKA
1.05.23 start godz. 15.00
3-Majówka 2023 – Dzień II
STEVE VAI, LORDI, NEW MODEL ARMY, MROZU, KAPELA ZE WSI WARSZAWA, KOMMUNA LUX „Odessa Gangsta Folk” , T.LOVE, GIBBS, CHIVAS
2.05.23 start godz. 15.00
3-Majówka 2023 – Dzień III
MOŻDŻER/ DANIELSSON/ FRESCO, MYSLOVITZ, NATALIA PRZYBYSZ, ARMIA, PADDY AND THE RATS, FISZ EMADE TWORZYWO, RALPH KAMINSKI, ShataQS, DIRTY SHIRT, ELUVEITIE
Kolejne gwiazdy już wkrótce!
Zapraszamy do zakupu biletów online:
https://iframe79.biletyna.pl/
Dołączajcie do wydarzenia, zapraszajcie znajomych:
https://www.facebook.com/events/1334338693981112/
Spotkajmy się we Wrocławiu!

[mat.pras.]