Gitarzyści zabębnią hity Carlosa Santany 1 maja we Wrocławiu!

Opublikowano: 4 kwietnia, 2018
Gitarzyści zabębnią hity Carlosa Santany 1 maja we Wrocławiu!

1 maja we Wrocławiu po raz kolejny zostanie podjęta próba pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa. Aktualny rekord pochodzi z 2016 roku i jest to 7356 grających razem gitar!

Oprócz wspólnego wykonania kultowego „Hey Joe” Jimiego Hendrixa na uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa czekają liczni goście oraz muzyczne niespodzianki. Jedną z nich będzie koncert utworów Carlosa Santany, w którym potrzebne będą wszystkie gitary zgromadzone tego dnia na wrocławskim Rynku.

Carlos Santana, ikona muzyki gitarowej, jest jednym z niewielu muzyków, których utwory od pięciu dekad są wciąż przebojami dla kilku już pokoleń słuchaczy. Znajdziemy w nich elementy muzyki latynoskiej, rocka, bluesa, jazzu, funku i innych nurtów. Już w czerwcu tego roku Carlos Santana ponownie wystąpi w Polsce, dlatego organizatorzy Gitarowego Rekordu Guinnessa postanowili włączyć jego muzykę do programu największego gitarowego święta. Specjalnie przygotowany na tę okazję koncert VIVA SANTANA zagra Leszek Cichoński wraz z zespołem oraz JoseTorres – perkusjonista, gitarzysta i najbardziej znany kubański muzyk w Polsce. Na gitarzystów zebranych na wrocławskim Rynku czeka nie lada zadanie – JoseTorres spróbuje dowieść, że jeden z utworów Santany da się wybębnić… ale na gitarze i poprowadzi jedyną w świecie tak liczną orkiestrę, która zamieni gitary w instrumenty perkusyjne.

Tym samym może uda się nam ustanowić zupełnie nowy Gitarowy Rekord Guinnessa 🙂

Oprócz tego na scenie w Rynku zobaczymy zespół Cree, który zagra koncert upamiętniający twórczość legendarnego polskiego wokalisty – Ryszarda Riedla. A zmagania gitarzystów w biciu rekordu wspierać będą wyjątkowi goście: muzycy z legendarnej formacji trash metalowej – Kreator, hardrockowa supergrupa – The DeadDaises, Sinfonity – światowej sławy orkiestra symfoniczna gitar elektrycznych oraz ulubieńcy polskiej publiczności – zespół Perfect.

Na gitarzystów i miłośników muzyki gitarowej czekamy 1 maja we Wrocławiu!

Więcej informacji na temat Gitarowego Rekordu Guinnessa 2018 znajdziecie na stronie www.heyjoe.pl

[mat.pras,]