Łódź Tattoo Konwent – tusz, tusz

Opublikowano: 23 listopada, 2016
Łódź Tattoo Konwent – tusz, tusz

Już w najbliższy weekend (26-27 listopada) Hala Expo w Łodzi wypełni się tysiącami fanów tatuażu artystycznego. Na festiwalu będzie można spotkać ponad 300 tatuatorów, a także piercerów, barberów oraz projektantów odzieży. Podczas pierwszej edycji Łódź Tattoo Konwent publiczność zobaczy między innymi występ połykaczki mieczy oraz koncerty gwiazd, wśród których znajdzie się legendarny Dezerter czy raper Kuba Knap. Lista konwentowych atrakcji jest długa i zróżnicowana.

O godzinie 12:30 otworzą się festiwalowe bramy ostatniej tegorocznej edycji Tattoo Konwent, największego cyklu spotkań z tatuażem artystycznym w Polsce. O tej porze, będzie już można zobaczyć pierwsze efekty pracy uczestniczących w wydarzeniu tatuatorów, którzy przyjadą na konwencję z różnych zakątków kraju. Przy pomocy tuszu i maszynek wykonają łącznie kilkaset obrazów na ciele, które oceni Jury w składzie: Maciej „Magic” Chęsiak, Łukasz „Smyku” Siemieniewicz oraz gość z zagranicy: Alex Mansuy. Tym razem tatuaże będą oceniane w 11 kategoriach konkursowych.

Ognista atmosfera

Scena pokazowa konwentu ugości dwie artystki o niezwykłych umiejętnościach. Pierwsza z nich – Maryanne Magdalen – opanowała do perfekcji sztukę połykania mieczy, którą zaprezentuje publiczności w niedzielę, o godzinie 17:30. Druga artystka – Agata Piesiewicz – podczas Tikanga Fire Performance wcieli się w rolę tajemniczej szamanki, igrającej z ognistymi rekwizytami. Występ performerki przewodzącej grupą Bandit Queen Circus zobaczyć będzie można zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Do grona artystów dołączy także Marcin Jaskowski, który zapozna uczestników z brzmieniem mało znanego instrumentu, jakim jest Hand Pan. W okolicach wieczoru rozpoczną się koncerty. W sobotę ze sceny będzie można usłyszeć punk rockowe utwory w wykonaniu: Royal Spirit, Bulbulators i legendarnej formacji Dezerter. W niedzielę przed publicznością pojawią się artyści hip-hopowi. Kuba Knap zagra przedpremierowy koncert, a supportować będzie go raper Karky. O muzyczny klimat festiwalu zadbają również DJe: Enes, Matyz, Mono i PZG.

Nie samym tatuażem tatuator żyje

Wśród atrakcji Łódź Tattoo Konwent pojawi się ekspozycja czarno-białych prac autorstwa utalentowanych tatuatorów. Black ’13 to wystawa stanowiąca część serii „Tatuaż i sztuka”, której celem jest przedstawienie efektów działalności artystycznej tatuażystów. Ciekawe eksponaty znajdą się również w części zaaranżowanej przez Hot Ball Clothing, gdzie pośród oldschoolowych, efektownych pojazdów, znajdą się utrzymane w steampunkowej stylistyce rzeźby. Ważnym elementem festiwalu jest strefa mody i designu, w której zakupić można oryginalną odzież i gadżety, autorstwa polskich projektantów. Podczas imprezy w ruch pójdą nie tylko maszynki do tatuowania, ale również nożyczki. Na BARBER EXPO intensywnie pracować będą zręczni barberzy, którzy zajmą się fryzurami i brodami odwiedzających wydarzenie panów. Uczestnikom festiwalu nie grozi głód, ponieważ w przestrzeni festiwalowej staną foodtracki oferujące kawę, burgery, frytki i wiele wymyślnych przysmaków. Wśród boksów, gdzie pracować będą tatuażyści znajdzie się stanowisko BANANA-INK, przy którym chętne osoby podejmą próbę wytatuowania banana. W czasie trwania Łódź Tattoo Konwent działać będzie strefa dla dzieci, gdzie opiekę nad najmłodszymi przejmą profesjonalni animatorzy.

Bilety na wydarzenie do 25.11.16 dostępne są w internetowej przedsprzedaży na stronie www.lodz.tattookonwent.pl, w cenach: 35 zł – bilet jednodniowy, 45 zł – karnet dwudniowy, 200 zł – wejściówka VIP. W festiwalowych kasach wejściówki będzie można zakupić w cenach: 45 zł – bilet jednodniowy, 60 zł – karnet dwudniowy. Dzieci do 12. roku życia mają darmowy wstęp na festiwal.

[mat.pras.]

Foto : Janus Miller