Materia i Chemia wystąpią na Przystanku Woodstock 2016!

Opublikowano: 30 marca, 2016
Materia i Chemia wystąpią na Przystanku Woodstock 2016!

Zespoły Materia i Chemia, dostrzeżone przez Jury woodstockowych Eliminacji podczas przesłuchań płyt, zostały zaproszone bezpośrednio na Drugą Scenę 22. Przystanku Woodstock!

BIO :

Materia

Pierwsza próba zespołu Materia miała miejsce 13 listopada 2007 roku. W skład zespołu wchodzili Tede – gitara i wokal, Michu – bas i wokal i Marcia – gary. Przez rok tworzyli materiał. W 2009 roku nagrali płytę demo pt. „Vandals”. W 2010 roku do kapeli dołączył wieloletni przyjaciel Adi i złapał się za drugą gitarę. W 2011 roku zespół nagrał EP „Holidays On The Angels Island”.

W ciągu trzyletniej pracy formacja zdołała odnotować na swoim koncie poważne osiągnięcia i istotne koncerty. Do najważniejszych i najbardziej spektakularnych wydarzeń muzycy zaliczają: występ na festiwalu Sonisphere 2010, obok takich sław jak Metallica, Slayer, Megadeth czy Anthrax oraz wygraną w konkursie agencji „Go Ahead” i występ na scenie Red Bull na XXX Jubileuszowym Fetiwalu w Jarocinie w 2010 roku.

Zespół został dostrzeżony na Eliminacjach do Przystanku Woodstocku w 2009 roku, przeszedł do półfinału i otrzymał nagrodę specjalną w postaci sesji nagraniowej w Izabelin Studio. W roku 2011 muzycy ponownie dostali się do półfinałów Eliminacji, tym razem je wygrali i wystąpili na Dużej Scenie Przystanku Woodstock 2011!

Zespół Materia szczyci się również pierwszym miejscem na Międzynarodowym Festiwalu „Rock Nocą” w 2010 roku, wiele pierwszych miejsc na festiwalach i konkurasch (między innymi w Warszawie, Wrocławiu i Hajnówce). W 2012 roku zespół ruszył w trasę koncertową i zagrał 20 koncertów na terenie całego kraju.

Skład zespołu:

Michał Piesiak – wokal, gitara basowa
Tadeusz Piesiak – gitara, wokal
Adrian Dubiński – gitara
Kuba Marciniak – perkusja

Chemia

Zespół Chemia rozpoczął koncertowanie w 2010 roku. W Vancouver nagrał EP „In the Eye”, na którym po raz pierwszy zaprezentował styl zespołu. W 2012 roku grupa otrzymała zaproszenie do studio Warehouse, gdzie nagrali debiutancką płytę „The One Inside”. Album promowany był podczas trasy koncertowej w Kanadzie i Polsce.

Chemia odnosi sukcesy na arenie międzynarodowej, grając nowoczesną muzykę rockową i występując na festiwalach w Polsce i zagranicą. Utwory Chemii można usłyszeć na antenach wielu stacji radiowych, a single takie jak „Bondage of Love” i „Hero” trafiły na czołowe miejsca list przebojów.

Skład zespołu:

– Łukasz Drapała (wokal)
– Wojtek Balczun (gitara)
– Maciej Mąka (gitara)
– Adam Kram (perkusja)
– Krzysztof Jaworowski (gitara basowa)

[mat.pras.]