„Maria Callas” w Teatrze Wielkim w Łodzi

Opublikowano: 20 lutego, 2018
„Maria Callas” w Teatrze Wielkim w Łodzi

Pierwszy raz diwa przemawia sama. Nareszcie, ponad czterdzieści lat po jej przedwczesnej śmierci, artystka opowiada własną historię. Film „Maria by Callas” nie jest dokumentem, w którym słowa należą do specjalistów i dziennikarzy, a do samej Marii Callas. Opowie o sobie w formie wywiadów.

Premierowy pokaz filmu odbędzie się w Teatrze Wielkim w Łodzi 2 marca 2018 r. (piątek) w Sali Kameralnej o godz. 16.30. Partnerami projekcji są Kino Bodo oraz dystrybutor filmu – firma M2 Films.

„Maria Callas” to fascynująca, pełna emocji historia, która powstała z niepublikowanych dotąd materiałów: prywatnych filmów, kręconych dyskretnie ujęć i z najszczerszych, intymnych wyznań. To portret  diwy operowej wszech czasów, fascynującej kobiety pełnej sprzeczności, spełnionej na scenie, ale szukającej wielkiego uczucia i uwięzionej w burzliwym trójkącie miłosnym.

Wrażliwa i bezwzględna, ambitna i pełna kompleksów, wykorzystująca innych i wykorzystywana. Niewierna żona, porzucona kochanka. Kochająca jednego z najbogatszych mężczyzn na Świecie, Aristotelisa Onasisa. Gwiazdę opery łączyło z nim wielkie, namiętne uczucie, ale on wybierał między nią a piękną wdową po amerykańskim prezydencie, Jackie Kennedy. Tajemnice, skandale i plotki, które wpłynęły na życie wielkiej artystki. Jaka naprawdę była Maria Callas, o której do dziś krążą legendy?

Bilety na pokaz – w cenie 30 zł – można nabyć za pośrednictwem strony http://www.operalodz.com/, w kasach Teatru oraz na portalu Bilety24.pl. Dla swoich wiernych widzów Teatr Wielki w Łodzi przygotował nie lada niespodziankę. Każdy, kto kupi bilet do naszego „operowego kina” w cenie jednego biletu obejrzy zarówno dokument o Marii Callas, jak i balet „Święto Wiosny/Krzesany”. Projekcja filmu rozpocznie się o godz. 16.30, a przedstawienie o godz. 19.00.

Osoby, które kupią bilet na projekcję filmu przez Internet – Bilety24.pl – prosimy zgłosić się przed seansem do kasy Teatru.

W filmie widzowie mają okazję usłyszeć głos Krystyny Jandy, która ponownie wcieli się w jedną ze swoich ulubionych ról, interpretując dla widzów osobiste zwierzenia Marii Callas. Fragmenty dzienników i listów Marii Callas przeczyta właśnie polska aktorka.

Reżyser filmu Tom Volf przez trzy lata podróżował po Świecie, zbierając unikatowe, dotychczas nieudostępniane archiwa: prywatne filmy, zdjęcia, nagrania z występów Callas zrobione przez fanów, intymne listy i zagubione wywiady. Żaden z poprzednich filmów o Callas nie zawierał tak szerokiej i bogatej dokumentacji. Większość z nich do tej pory nie ujrzała światła dziennego.

Zdjęcia: M2 Films