Mery Spolsky kolejną gwiazdą festiwalu Kazimiernikejszyn 2022!

Opublikowano: 10 czerwca, 2022
Mery Spolsky kolejną gwiazdą festiwalu Kazimiernikejszyn 2022!

Mery Spolsky to kolejna artystka, która wystąpi na IX edycji festiwalu Kazimiernikejszyn! Wśród dotychczas zaprezentowanych gwiazd wydarzenia znaleźli się także: Daria Zawiałow, Krzysztof Zalewski, MROZU, ØRGANEK, RALPH KAMINSKI, T.LOVE i wielu innych!

Mery Spolsky – od kilku lat mocno zaznacza swoją obecność na polskiej scenie muzycznej. Performerka, piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, która jak mało kto potrafi bawić się słowami, artystka o wyrazistym wizerunku i osobowości, którą pokochały tysiące fanów. Słynie z bardzo energetycznych koncertów i zwariowanych stylizacji. Występuje na najważniejszych polskich scenach i festiwalach.

Popularność zdobyła dzięki albumom “Miło Było Pana Poznać” i “Dekalog Spolsky” – oba z nominacjami do nagrody Fryderyk. W czerwcu 2021 ukazała się jej debiutancka książka „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj”, którą artystka następnie przekształciła w muzyczną formę – nowatorska adaptacja literatury została również doceniona i nominowana do tegorocznej nagrody Fryderyk w dwóch kategoriach Album Roku Piosenka Poetycka i Literacka oraz Artystka Roku.

[mat.pras.]
[foto material prasowy organizatora]