Molotov na 22. Przystanku Woodstock!

Opublikowano: 18 lutego, 2016
Molotov na 22. Przystanku Woodstock!

Kolejną gwiazdą 22. Przystanku Woodstock w 2016 roku będzie meksykański zespół Molotov!

Molotov to meksykańska grupa rockowa stworzona 1995 roku w mieście Meksyk przez Miguela „Micky’ego” Huidobro i Ismaela „Tito” Fuentesa. Ich muzyka to połączenie rocka, hip-hopu i heavy metalu.

Ich pierwszy album „¿Dónde jugarán las niñas?” sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy i został nazwany najlepszym albumem roku 1998. W późniejszych latach zespół nagrał wiele albumów, a ostatni z nich to wydana w 2014 roku „Agua Maldita”. Ich teksty, które są mieszanką hiszpańskiego i angielskiego, są śpiewane i rapowane przez wszystkich członków zespołu.

Molotov umiejętnie łączy ciężkie linie basowe w mocnymi riffami gitarowymi. Wiele z ich piosenek, między innymi „Give the Power” i „Frijolero”, jest inspirowanych politycznie i nawiązuje to ograniczania praw obywateli Meksyku oraz meksykańskiej diaspory w Stanach Zjednoczonych. Wiele z ich utworów stało się znanych właśnie ze względu na kontrowersyjne teksty, opisywano jako pikantne, swawolne i często agresywne. W początkowych etapach ich kariery dało to podstawę do prób cenzorowania ich twórczości.

Kiedyś Molotov został określony „najbardziej zuchwałym zespołem w obrębie swojego gatunku”. Ich sukces popchnął ich na międzynarodowe trasy koncertowe w Ameryce i Europie.

W sumie sprzedali ponad cztery miliony płyt na całym świecie. Są laureatami czterech nagród Latin Grammy.

Skład zespołu:

Ismael „Tito” Fuentes – gitara elektryczna, wokal
Miguel „Micky” Huidobro – gitara basowa, wokal
Francisco „Paco” Ayala – gitara basowa, gitara elektryczna, wokal
Randall „Randy, Szalony Gringo” Ebright – perkusja, gitara elektryczna, gitara basowa, wokal