Największy muzyczny showcase w Polsce już za 2 dni! Zaplanuj NEXT FEST Music Showcase & Conference

Opublikowano: 16 kwietnia, 2024
Największy muzyczny showcase w Polsce już za 2 dni! Zaplanuj NEXT FEST Music Showcase & Conference

Już po raz drugi spełnia się piękny, poznański sen muzyczny. Powraca NEXT FEST Music Showcase & Conference, czyli 3 dni wypełnione 130 koncertami debiutantów i doskonale znanych publiczności zespołów oraz dyskusji o rynku muzycznym. W dniach 18-20 kwietnia, w 16 lokalizacjach w Poznaniu zjawią się setki artystów i delegatów oraz jeszcze więcej publiczności. Zainstaluj apkę NEXT FEST i zaplanuj swój festiwal!

CHODZI O MUZYKĘ

W ramach festiwalu odbędzie się 130 koncertów w 16 lokalizacjach w centrum miasta. Mocnym punktem programu są koncerty na Placu Wolności. To tutaj wystąpią headlinerzy, jak Kaśka Sochacka, Vito Bambino, Kacperczyk, Ania Rusowicz, Małgorzata Ostrowska i Kasia Lins. Druga scena na Placu Wolności to seria darmowych koncertów, na które wstęp będą mieć wszyscy, bez względu na to, czy mają bilety. Scena będzie należeć do artystów z programu My Name Is Poznań oraz zespołów zaproszonych przez Estradę Poznańską.

W programie NEXT FEST znaleźli się m.in., zachwycający wspólnym materiałem Łona x Konieczny x Krupa, jedna z najbardziej wyrazistych postaci na polskiej scenie hip-hopowej ostatnich lat Avi, podbijająca zagraniczne sceny Kinga Głyk, finalistka „America’s Got Talent” Sara James, powracający po przerwie Fismoll, debiutujący solo Tomek Ziętek czy Julia Kamińska.

Oprócz nich, festiwalowy line-up wypełniają nazwiska nowe, nieodkryte, przez co intrygujące. W programie ponad 100 koncertów debiutujących zespołów, które czekają, aby olśnić publiczność. Nowością w programie są zagraniczne przeglądy zespołów z Węgier, Ukrainy, Finlandii, Francji czy Luksemburga. NEXT FEST daje też przestrzeń do prezentacji muzyki niezależnym wytwórniom, jak FONOBO Label, Anteny Krzyku, Peleton Records, 33 Records i Niebieskiego Labelu oraz zespołom z Agora Muzyka i Kayax.

CHODZI O ROZMOWĘ I WYMIANĘ DOŚWIADCZEŃ

Nieodłączną częścią festiwalu jest konferencja i panele dyskusyjne z przedstawicielami rodzimej branży muzycznej. Tegoroczna konferencja przedstawia się wyjątkowo ciekawie i porusza aktualne zagadnienia ze świata muzyki, jak m.in. zdrowie psychiczne, prawo autorskie, pokolenie Gen Z, obecność kultury w mieście i miasta dla kultury, temat AI, kulturę produkcyjną czy branding muzyczny. Wśród warsztatów nie lada gratka – lekcja tekściarstwa z udziałem Pauliny Przybysz i Łony oraz warsztaty fotograficzne z Kadrem. Konferencję otworzy rozmowa z Łona x Konieczny x Krupa!

Festiwalowe dni dają możliwość networkingu nie tylko w trakcie oficjalnej części konferencyjnej, ale także podczas nieformalnych spotkań organizowanych w przestrzeniach festiwalowych.

I JESZCZE WIĘCEJ WYDARZEŃ

Oferta wydarzeń towarzyszących zapowiada się równie imponująco. W CK Zamek odbędzie się giełda vinyli, pokaz premierowego filmu „LemOn. Take What You Need.” połączony ze spotkaniem z twórcami. Na spotkanie z m.in. Małgorzatą Ostrowską, Dimonem i osterboyem zaprasza Radio 357. W centrum festiwalowym będzie można zaopatrzyć się w gadżety NEXT FEST czy pobrać bezpłatny katalog z programem. Pretekstem do tańca w słuchawkach będzie piątkowe Silent Disco organizowane przez Radio Nowy Świat ze specjalnym udziałem Fisza. Sobotnią atrakcją będzie imprezowa bimba, czyli darmowe przejazdy nextowego tramwaju MPK z pięciogodzinnym dj setem Nimm2.

NEXT FEST to także wiele afterparties, które lokalne kluby przygotowały na festiwal. Specjalne imprezy odbędą się w Ślinie, W sercu, Rewirach, Tamie, Schronie, Przystanku Dartera i Sercu.

­­­ZAPLANUJ FESTIWAL

Sercem NEXT FEST Music Showcase & Conference jest CK Zamek, gdzie znajduje się centrum festiwalowe. Wymiana karnetów na opaski festiwalowe startuje w czwartek 18.04, od godz. 12:00 na parterze CK Zamek.

Do pobrania jest darmowa aplikacja na systemy Android oraz iOS, w której są najważniejsze informacje dotyczące festiwalu oraz mapka.

Miejsca koncertowe zlokalizowane są w centrum Poznania, dzięki czemu przemieszczanie się między nimi nie zajmuje dużo czasu i pozwala dotrzeć na wyczekiwany koncert w kilka lub kilkanaście minut. Koncerty odbywają się na Placu Wolności, w Scenie na Piętrze, Tamie, Blue Note, Lokum, The Dubliner Irish Pub, Schronie, Muchos, Pod Minogą, Barock Club, Sarp Social Club, Sali Wielkiej CK Zamek oraz w Psie Andaluzyjskim. Specjalna scena Dr. Martens Made Strong stanie w Dragon Social Club, Scena ZAiKSu mieści się w Lokum. Liczba miejsc w klubach jest ograniczona i nienumerowana, więc warto wziąć to pod uwagę, planując wizytę na koncercie ulubionego zespołu.

Poznańskie kawiarnie i lokale gastronomiczne przygotowały specjalną ofertę dla festiwalowiczów. Warto zajrzeć do Lastryko, Petit Paris, Mitte, Werandy Lunch & Wine, Bo., Miel, Werandy Caffe, Zielonej Werandy, Ciasno, Mr. Pancake / Pizza Boyz, Tośki Cantine, Wszystkich Świętych, Okruszków, Przelotu, Pierożka i Kompociku, Hah Q Bar, Mamma Wilda, Grona oraz Mamma Rynek 57.

WIDZIMY SIĘ POD SCENĄ!

NEXT FEST to festiwal o ludziach i dla ludzi, czyli dla Was – naszej publiczności. Przez ponad pół roku w pracę nad festiwalem było zaangażowane wiele osób z Good Taste Production i Fundacji Trzy Sztuki.

Jesteśmy szczęśliwi, że znów będziemy mogli obserwować tętniące życiem i dźwiękami centrum, napędzane spacerującymi między scenami rozpromienionymi ludźmi. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy być tego częścią i razem z Wami pracować na rzecz polskiej muzyki, bo to o muzykę – w każdym jej przejawie i wymiarze – tutaj chodzi. Dobrej zabawy. Make Spring Great Again!”  – Michał Wiraszko, dyrektor artystyczny oraz Joanna Szymczewska, dyrektorka zarządzająca NEXT FEST

Bawcie się dobrze, słuchajcie nowej muzyki z radością, ale i uwagą. Jestem pewien, że nowe śródmieście Poznania będzie najlepszym tłem dla Waszych przeżyć i przemyśleń.”  Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania  

BILETY, KARNETY, HOT LINKI

Karnety na festiwal i bilety upoważniające do udziału w koncertach na Placu Wolności są dostępne w sprzedaży na www.eventim.pl oraz na www.ebilet.pl.

Najnowsze informacje znajdują się na profilach NEXT FEST na Instagramie, Facebooku, TikToku oraz na stronie www.nextfest.pl.   

Organizatorami wydarzenia są poznańska agencja Good Taste Production i Fundacja Trzy Sztuki. Wydarzenie finansowane jest ze środków budżetowych Miasta Poznań. Współorganizatorem wydarzenia jest Teatr Muzyczny w Poznaniu. Partnerem strategicznym jest CK Zamek w Poznaniu. Partnerami wydarzenia są: Ania Kruk, Estrada Poznańska, Eventim, PayPo, Veolia, Zaiks. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Rozwój Sektorów Kreatywnych.
[mat.pras.]