Poznaliśmy pierwszego headlinera Rock for People 2024

Opublikowano: 24 września, 2023
Poznaliśmy pierwszego headlinera Rock for People 2024

Festiwal Rock for People ogłosił pierwszego z czterech headlinerów swojej 28. edycji, która odbędzie się od 12 do 15 czerwca 2024 roku w multifunkcyjnym Parku 360 w Hradec Králové. Z nominacjami do prestiżowych nagród Grammy i BRIT Awards oraz wieloma nagrodami Kerrang i Heavy Music Awards, brytyjski zespół Bring Me The Horizon szybko staje się jednym z najbardziej udanych współczesnych zespołów rockowych i cieszy się dużym zainteresowaniem fanów Rock for People. „Fani są dla nas najważniejsi, dlatego gdy powiedzieli nam, że najbardziej chcieliby zobaczyć Bring Me The Horizon, zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby spełnić ich życzenie” – mówi dyrektor festiwalu Michal Thomes, dodając: „Rezerwowanie zespołów wcale nie jest prostą sprawą, wiele okoliczności musi się idealnie złożyć, na przykład zespół musi być w trasie w danym roku, musi pasować termin, itd. Dlatego jestem bardzo szczęśliwy, że nam się udało to zrobić!” Wraz z ogłoszeniem pierwszego headlinera, promotorzy festiwalu spełniają drugie życzenie fanów, które ponownie dotyczy czterodniowego formatu wydarzenia, a pierwotna data została teraz wydłużona do środy, 12 czerwca 2024 roku. Fani mogą spodziewać się kolejnej puli zespołów i tradycyjnego kalendarza adwentowego, który niedługo zostanie opublikowany.

Jakość Bring Me The Horizon potwierdza ich wejście do najwyższej ligi światowych zespołów, skutecznie dołączając do szeregów tradycyjnych headlinerów, którzy dominują w prime time na największych festiwalowych scenach na całym świecie od dekad. Bring Me The Horizon zdominowali skład Reading & Leeds Festival w zeszłym roku i w tym roku wystąpili jako headlinerzy obok takich gigantów jak Metallica i Slipknot na legendarnym brytyjskim Download Festival, przed tłumem liczącym 100 000 osób. To oni sprawili, że festiwal był po raz pierwszy w historii całkowicie wyprzedany.

Organizatorzy spodziewali się dużego zainteresowania biletami  w limitowanej edycji, których sprzedaż została wstrzymana . Przedsprzedaż zostanie wznowiona dla posiadaczy aplikacji RfP jeszcze  26 września o godzinie 13:00. Publiczna sprzedaż rozpocznie się w środę, 27 września od godziny 10:00 na GoOut.net lub pod adresem: https://rockforpeople.cz/cs/vstupenky/. Po wyprzedaniu obecnej edycji zostaną wprowadzone bilety w wyższej cenie, dlatego nie zwlekaj i zdobądź swój bilet szybko!

Szaleni rockmani z Sheffield w Anglii powrócą do Czech po roku, kiedy dali niezapomniane show w Fortuna Sports Hall w Pradze na początku 2023 roku. To właśnie to przyczyniło się do ich ogromnej popularności lokalnej, która nadal rośnie. Ulubieńcem publiczności jest charyzmatyczny frontman zespołu, Oliver Sykes, którego chrypki, ekspresyjny głos zachęcają do jedności w czasach udręki i smutku. Przesyła fanom wyraźny przekaz, że nikt nie jest sam! Nieokiełznana energia, bunt i kontrowersje – oto Bring Me The Horizon. Dowodem na to, że chłopaki z zespołu nie boją się tego, jest chociażby ich występ na 2016 NME Awards, kiedy podczas utworu „Happy Song” wokalista Oli zdemolował stół Coldplay, na który wspiął się.

Bring Me The Horizon, których nazwa pochodzi od powiedzonka z Piratów z Karaibów, powstał w 2004 roku i od tego czasu odnoszą sukcesy. Sprzedali ponad 5 milionów albumów i mają legiony fanów na całym świecie. Ostatnie dwie płyty „Post Human: Survival Horror” i „amo” zadebiutowały na pierwszym miejscu na UK Albums Chart, „That’s The Spirit” z 2015 roku zadebiutowało na drugim miejscu, a „Sempiternal” z 2013 roku na trzecim miejscu na tym samym zestawieniu. Agresywni melancholicy, którzy lekceważą tradycję, oscylują między deathcore a electro metal, tutaj z elementami popu, ciężkiego rocka, punku, nu metalu i oczywiście nie da się zaprzeczyć ich nieuchronnemu stylowi emo. Swoją pracą szczerze pracują nad rozmontowaniem starego, opróżnionego świata, starając się przyspieszyć jego koniec dźwiękami, masywnymi ścianami gitary, które przytłaczają cię jak tsunami. Teksty sięgają głęboko, a melodyjne refreny wokalne, które muzycy potrafią napisać, łatwo przedostają się naprzód. Głównymi autorami piosenek są Oliver Sykes i Jordan Fish. Dźwięk jest potężny do granic bombastyczności, wsparty keyboardami i rozmnożonymi gitarami, świadectwem wielogenrowego zakresu BMTH, z inspiracjami od Linkin Park do Justina Biebera. Współpracowali z gwiazdami takimi jak Ed Sheeran, Machine Gun Kelly, Yungblud i Sigrid.

[mat.pras]