Rock for People otwiera swoje podwoje dla 40 000 fanów w środę! Wystąpią m.in. The Offspring, Bring Me The Horizon, The Prodigy, Yungblud & Keanu Reeves z zespołem

Opublikowano: 11 czerwca, 2024
Rock for People otwiera swoje podwoje dla 40 000 fanów w środę! Wystąpią m.in. The Offspring, Bring Me The Horizon, The Prodigy, Yungblud & Keanu Reeves z zespołem

W tę środę, 12 czerwca, Rock for People – jeden z największych festiwali w Czechach – przywita aż 40 000 fanów w Parku 360 w Hradec Králové. Rekordowa 29. edycja festiwalu oferuje cztery dni koncertów na ośmiu różnych scenach, z udziałem takich gwiazd jak The Offspring, Bring Me The Horizon, The Prodigy, Yungblud, Avril Lavigne, Sum 41 i Pendulum, wraz z różnorodnym programem towarzyszącym. Supergwiazda Keanu Reeves również dołącza do festiwalu z zespołem Dogstar, gdzie gra na basie. „Przygotowujemy dla naszych fanów doświadczenie niezrównanej różnorodności i atmosfery. Zależy nam na stworzeniu bogatego programu, dlatego zaprosiliśmy ponad 130 zespołów i dziesiątki innych artystów na program pozamuzyczny, którzy wystąpią na Rock for People w tym roku” – mówi dyrektor festiwalu Michal Thomes i dodaje: „Biorąc pod uwagę rozmiar programu, który obejmuje zarówno największe gwiazdy światowe, jak i te dopiero się rozwijające, Rock for People jest wydarzeniem kulturalnym roku.” Ponad 97% biletów jest aktualnie wyprzedanych, a pozostało tylko kilkaset. Niektóre kategorie, takie jak VIP, Comfy+ oraz bilety na pojedyncze piątki i soboty, są całkowicie wyprzedane. Ostatnie dostępne czterodniowe bilety, pojedyncze bilety na środę i czwartek oraz bilety weekendowe (piątek i sobota) można znaleźć tutaj: https://rockforpeople.cz/en/tickets/.

Fani mogą spodziewać się występów wokalisty Slipknota Coreya Taylora i Kerry’ego Kinga legendarnego Slayera w ramach projektów solowych, mocnej metalowej kapeli Parkway Drive, legendarnej Pendulum czy berlińskiego post-techno punkowego duetu Brutalismus 3000. Skład festiwalu właśnie powitał też ikony nu-metalu P.O.D. Zespół został zaproszony po niefortunnym odwołaniu całej europejskiej trasy koncertowej przez Bad Omens, w tym ich występu na Rock for People, i organizatorzy byli w stanie zarezerwować P.O.D. jako zastępstwo w zaledwie dwa tygodnie. Scenę czesko-słowacką reprezentują m.in. J.A.R., Vypsaná fiXa, Mňága a Žďorp, Anna Vaverková, Good Times Only, Annet X, Smack One czy Redzed. Zgodnie z tradycją, odbędzie się również występ legendarnego czeskiego artysty, tym razem od Petra Spálenégo i jego zespołu Apollo Band; i jak zawsze, koncert będzie oglądany przez ponad 100 starszych osób z Hradec Králové. Łącząc pokolenia i łamiąc bariery, ten retro segment przyniósł występy takich gwiazd jak Karel Gott, Marie Rottrová czy Václav Neckář. Na festiwalowej dramaturgii, która dodaje mu uroku, pojawią się również takie zespoły jak zespół klasycznej muzyki Prague Philharmonia Covers czy Božejáci, orkiestra dęta strażaków, która zapewne stanie się największym zespołem na scenie.

Wyjątkowe doświadczenie zapewni program Hyde Park Civilizace, popularny program stworzony przez Česká televize, który zostanie transmitowany na żywo na scenie ČT art na Rock for People. Gospodarz programu Daniel Stach przeprowadzi wywiad z wokalistą The Offspring, Dexterem Hollandem, który nie tylko założył jedną z najbardziej udanych kapel 40 lat temu, ale także uzyskał stopień magistra nauk ścisłych w biologii molekularnej na University of Southern California. Wokalista przedstawi się w interesującej i nietypowej roli, która ujawni więcej jego prywatnego życia. Miłośnicy adrenaliny i lotnictwa zostaną bez słów oglądając unikalny pokaz Red Bull Air Show, wykonany przez zespół akrobatów Flying Bulls, który zaoferuje maksymalną dyscyplinę i skupienie podczas precyzyjnej akrobacji powietrznej nad terenem festiwalu.

Po dwóch ostatnich edycjach festiwalu, które odniosły wielki sukces, Rock for People, który w przyszłym roku obchodzi 30 lat istnienia , zajął wiodącą pozycję wśród czeskich festiwali, został umieszczony przez jury European Festival Awards w TOP 10 europejskich festiwali w kategorii Średniej Wielkości Festiwal. Unikalność Rock for People leży w jego wysokiej jakości dramaturgii, energii oraz Parku 360, unikalnego miejsca, które zapewnia odwiedzającym wyjątkowy komfort. Na tegoroczną edycję organizatorzy zwiększyli pojemność miejsca, w tym tereny campingowe i parkingowe. Na przykład luksusowe namioty glampingowe mogą teraz pomieścić 2 500 gości. Miejsce jest zdominowane przez dwie główne sceny, których wyposażenie odzwierciedla najbardziej wymagające wymagania światowych show. Pozostałe trzy sceny mają formę namiotów cyrkowych o dużej pojemności, które oferują schronienie przed słońcem i deszczem, dodając przy tym magicznej atmosfery festiwalu.

Organizatorzy Rock for People podchodzą do odwiedzających z najwyższą odpowiedzialnością i chcą, aby wszyscy czuli się bezpiecznie na festiwalu. Z tego powodu zespół festiwalowy uczestniczył w szkoleniu organizowanym przez Konsent, organizację zajmującą się problemem przemocy seksualnej. Na swojej stronie internetowej organizatorzy udostępniają proste zasady dla odwiedzających, które zawierają porady, jak każdy odwiedzający może przyczynić się do stworzenia bezpiecznej przestrzeni. Rock for People od dawna wspiera tę organizację. Oprócz świątecznego wydarzenia charytatywnego na rzecz Konsent, Rock for People przekaże również organizacji finansową darowiznę zebraną podczas zorganizowanego zbiórki w ramach sprzedaży biletów na Rock for People. Darowizny w dowolnej wysokości można dokonać tutaj: https://goout.net/en/tickets/chci-podporit-konsent-a-tim-i-bezpecnost-na-festivalech/ckvv/.

Oprócz występów muzycznych, Rock for People zaoferuje również różnorodny program towarzyszący na scenie ČT art i scenie konferencyjnej, w tym np. dyskusje prowadzone przez Čestmíra Strakatý’ego ,talk-show , dziennikarza Jindřicha Šídlo i aktora oraz autora Lukáša Hejlíka. Tradycyjnie, przy gromkich oklaskach, odbędzie się na żywo edycja popularnego telewizyjnego quizu AZ-kvíz z legendarnym gospodarzem quizu Alešem Zbořilem. Odwiedzający mogą także spodziewać się przedstawień teatralnych, projekcji filmowych, tańców, pokazów mody, karaoke, silent disco i tajnych pokazów. Miejsce będzie także oferować aktywności sportowe – odwiedzający będą mogli uprawiać jogę każdego ranka, korzystać z siłowni zewnętrznej i rampy U, gdzie odbędą się również profesjonalne wystawy. Dla miłośników gier wideo będzie strefa gier PlayStation w jednym z ośmiu hangarów.

Festiwal jest pionierem w dziedzinie ekologii i technologii, wykorzystując alternatywne źródła energii, takie jak wodór czy panele słoneczne, do zasilania swoich scen. Corocznie rozszerza ofertę posiłków całkowicie roślinnych i recykluje 17 rodzajów odpadów. Park 360 funkcjonuje na zasadach gospodarki obiegu zamkniętego, planując stać się neutralny klimatycznie i samowystarczalny energetycznie do 2030 roku. Obecnie, w dwuletniej współpracy z partnerem generalnym Komerční banka, Rock for People wprowadza również KB Future Fest, unikalny koncept, który pokazuje, jak festiwale mogą wyglądać za kilka lat. Głównym tematem strefy jest zrównoważony rozwój i jego formy w obszarach takich jak przemysł energetyczny, wykorzystanie materiałów wtórnych, zapobieganie odpadom czy świadomość. KB Future Fest oferuje nie tylko spojrzenie w przyszłość, ale także możliwość zobaczenia oraz wypróbowania, posmakowania czy dotknięcia wielu technologii, nietypowych projektów i przyjaznych dla środowiska i odpowiedzialnych usług. Koncept zeszłorocznej strefy został doceniony przez jury European Festival Awards, które umieściło festiwal w finale TOP10 w kategorii Best Brand Activation. Partnerem festiwalowej czystej mobilności jest Toyota, która dostarcza bezemisyjne samochody elektryczne i wodorowe do transportu zespołów i ich gości.

Rock for People zdobył wiele nagród, ostatnią z nich jest MOSTY, coroczna nagroda przyznawana przez Czech National Disability Council. Festiwal jest dostępny dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, co roku witając około 200 użytkowników wózków, którzy mogą skorzystać z specjalnej strefy relaksu, bezbarierowych pryszniców i toalet oraz specjalnych ramp znajdujących się niedaleko głównych scen. Wszystkie informacje praktyczne dla odwiedzających zostały opisane szczegółowo tutaj. Mapę terenu można pobrać tutaj. Podczas festiwalu odwiedzający mogą korzystać z autobusów kursujących z Hradec Králové na teren festiwalu. Organizatorzy podkreślają, że najlepszym narzędziem do uzyskania wszystkich informacji jest aplikacja festiwalowa, która zawiera interaktywną mapę i wiele innych przydatnych funkcji. Zapaleni fani mogą przyjechać na pole namiotowe już we wtorek, 11 czerwca po południu i cieszyć się przygotowanym programem i pierwszymi małymi koncertami.

Linki: Strona internetowa: https://rockforpeople.cz/ Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/6346106155475309 BILETY: https://rockforpeople.cz/en/tickets/?ts=1718036573915

SKŁAD ROCK FOR PEOPLE 2024
Środa, 12 czerwca
The Prodigy / P.O.D.
Corey Taylor / Enter Shikari / Thy Art is Murder
311 / Alpha Wolf / Anna Vaverková / Aviva / Bleed From Within / Dmitrievna / Donots / Fast Food Orchestra / Fit for a King / Gutalax / Hanabie. / High Fade / James and the Cold Gun / Lufťáci / Noahfinnce / Of Mice and Men / Royel Otis / Scowl / Shame / Smack One / The Struts / Tomas Robin / Until I Wake
Czwartek, 13 czerwca
The Offspring / Parkway Drive
Body Count feat Ice-T / Neck Deep / Vypsaná Fixa XXX
Against the Current / Annet X / Bambie Thug / Black Box Revelation / Bombarďák / Crystal Lake / Chinchilla / DeathbyRomy / Dying Wish / La Dispute / Lakeside X / Pendl / Skywalker / Sofian Medjmedj / The Amazons / The Lathums / Underoath / Xavier Baumaxa / Wargasm / Znouzectnost
Piątek, 14 czerwca
Bring Me The Horizon / Sum 41 – ostatni czeski festiwalowy występ
Avril Lavigne / Brutalismus 3000 / Dogstar / Missio / Royal Republic
Aneta Langerová / Alien Weaponry / Beth McCarthy / Billy Barman / Božejáci / Counterparts / Crawlers / Dead Pony / Delilah Bon / Good Times Only / Ic3peak / J.A.R. / John Wolfhooker / Hoobastank / Hot Milk / James Marriot / Lazy Habits / Mňága a Žďorp / Pam Rabbit / RED / Sanguisugabogg / Shadow of Intent / The Atavists / The Ecstasy of St.Theresa
Sobota, 15 czerwca
Yungblud / Pendulum – nocne przedstawienie specjalne
Bombay Bicycle Club / Kaizers Orchestra / Kerry King / The Darkness
58G / Arrogant Twins / Aviana / blackgold / Bitter Season / Cimbal Hell Band / Dagny / Deaf Heart / Girlband! / Glad For Today / iDKHOW / MAZ Univerze / Picture Parlour / Police Symphony Orchestra / Redzed / Skyline / Soft Play / Solence / The Truth Is Out There / Thumper / Visací Zámek / Vukovi

Przy wsparciu: Ministerstvo kultury, Calendarium Regina, Hradec Králové, Královéhradecký kraj, CzechTourism
Główny partner: Komerční banka
Główny partner medialny: Česká televize
Główny partner medialny: Evropa 2
Energia dostarczana przez: ČEZ
Czysty partner mobilności: Toyota
Partnerzy: Playstation, Objevte více muziky, Ecoflow, Mastercard, Ploom, Google, YouTube, České dráhy, DEVINN, ICIS, Hradecké služby, Královéhradecká provozní, Tepelné hospodářství Hradec Králové, Konsent, OC Futurum, Bonami, Park 360, Konsent, CE.ENERGY, Mateco, Sencor, nextbike, Knihobot, Twisto, TicketSwap, Amazing Places, Metalshop, LUSH, ProVeg International, Bez lepku po Česku, Tierra Verde, Galerie moderního umění v Hradci Králové, Bio Central, SALORI, Celtima, Campiri, Railreklam
Partnerzy medialni: Reflex, VOGUE CS, CzechCrunch, Refresher, Kerrang!, Óčko, Headliner, Ekonews, ČSFD, Fullmoon, Spark, Fakker, Musicserver