Sabaton kolejnym headlinerem IV edycji Czad Festiwal.

Opublikowano: 1 lipca, 2016
Sabaton kolejnym headlinerem IV edycji Czad Festiwal.

Czad Festiwal ogłosił kolejnych artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji. Organizatorzy postanowili spełnić życzenia festiwalowiczów (mikołajkowa ankieta) i zaprosili szwedzką grupę Sabaton, która będzie drugim headlinerem festiwalu. Zespół cieszy się w Polsce ogromną popularnością, rzesze oddanych fanów szczelnie wypełniają hale i stadiony, na których występują Szwedzi. Ich występy to zawsze iście wybuchowe show. Pirotechnika, militarna sceneria, czołg (!) na scenie – kto choć raz był na ich koncercie, ten wie o czym mowa. Wiedzą to z pewnością fani festiwalu, którzy pamiętają ich występ podczas drugiej edycji. Kolejnym obok Sabatonu zespołem o mocnym brzmieniu jest Ensiferum. Ta pochodząca z Finlandii grupa jest jednym z najlepszych folk metalowych zespołów w Europie.

Enter Shikari to Brytyjski zespół, którego muzykę trudno jednoznacznie sklasyfikować. Najczęściej jednak jest określana jako mieszanka post-hardcoru i muzyki elektronicznej. W warstwie tekstowej Enter Shikari porusza najaktualniejsze kwestie społeczno-polityczne. W 2015 roku grupa z sukcesem występowała na największych letnich festiwalach. Występ na Czadzie będzie częścią trasy promującej ostatni krążek grupy „Mindsweep”. Do punkowego składu dołącza legendarny amerykański zespół NOFX. Będzie to pierwszy w Polsce festiwalowy występ NOFX. Grupa z ogromnym dorobkiem muzycznym (10 albumów, 15 EP-ek, 7 singli oraz własny reality show – „Backstage Passport” – zaglądający za kulisy ich tras koncertowych z właściwym dla zespołu przymrużeniem oka) jest doskonałym uzupełnieniem line-up’u i zapowiada potężną dawkę punkowej eksplozji. Pierwszym w line-up’ie artystą reggae jest pochodzący z Francji Dub Inc. Ich muzyka to niesamowicie energiczna mieszanka reggae, dancehall i world music. Grupa doskonale znana polskiej publiczności jest świetnym wyborem dla festiwalowej sceny reggae.

A kogo z polskich artystów będzie można posłuchać na Czadzie? Jedyna jak do tej pory solowa piosenkarka, która wystąpi na festiwalu to Mela Koteluk. Zjawiskowa artystka, równie piękna i eteryczna jak tworzone przez nią teksty będzie swoistą przeciwwagą dla cięższego brzmienia. Laureatka wielu nagród, w tym prestiżowych Fryderyków, ma w swoim dossier tak imponujące dokonania jak wspieranie swoim głosem Scorpions oraz Gaby Kulki. Pozytywne zakręcenie i niekontrolowaną radość zagwarantuje Wiewiórka Na Drzewie – harmonijna plątanina dźwięków i gatunków. Rock, reggae, ska i disco w jednym? Zespół rewelacyjnie wpisze się w radosną, wakacyjną atmosferę festiwalu.

Wszystkie aktualne informacje o festiwalu znajdziecie na stronie wydarzenia: https://czadfestiwal.pl/ oraz na profilu FB.

Bilety można kupić przez: https://czadfestiwal.pl/bilety-2/

[mat.pras.]

Foto – materiały prasowe