Soundedit ’22 – Music Declares Emergency

Opublikowano: 4 listopada, 2022
Soundedit ’22 – Music Declares Emergency

Music Declares Emergency to grupa artystów i artystek, przedstawicieli i przedstawicielek branży muzycznej. Łączymy siły, żeby zwrócić uwagę na kryzys klimatyczny i wypracować wspólne rekomendacje i sposoby działania, które doprowadzą do trwałych zmian. “Ludzie przyzwyczaili się do słowa “kryzys” (…), a każdy dzień, w którym nie działamy, stawia naszą planetę wobec kolejnych niebezpieczeństw” przestrzega w wywiadzie dla NME Fay Milton, perkusistka grupy Savages i jedna z założycielek MDE.

Wiemy jak wielką moc ma muzyka i jak kulturotwórczą rolę mają muzycy. Chcemy z tego skorzystać by rzetelnie informować i mobilizować opinię publiczną do zaangażowania się w rozmowy dotyczące katastrofy klimatycznej i reakcji na nią.

Do tej pory oddziały organizacji zrzeszały 3327 artystów i istniały oficjalnie w dziesięciu krajach, ale nie było na tej liście Polski. Pora to zmienić. 4 listopada, podczas wydarzenia Soundedit Play Fair, w Łodzi, otwieramy polski oddział tego założonego w 2019 ruchu.

Jako organizacja wzywamy rządy i instytucje medialne do mówienia prawdy o kryzysie klimatycznym i ekologicznym. Jako branża muzyczna mamy wpływ na środowisko, dlatego sami również zobowiązujemy się do podjęcia działań w tym zakresie. Play Fair to dobra platforma, by wspólnie zastanowić, co każdy z nas realnie może zrobić, a także jak z pozoru różne branże potrafią uczyć się od siebie nawzajem – mówi Misia Furtak, która będzie dowodziła polskim oddziałem Music Declares Emergency. Na zespół założycielski składają się również Ula Nowak, Daria Głowacka i Michalina Bieńko.

Więcej szczegółow na https://www.musicdeclares.net/pl

Social Media:
https://www.instagram.com/musicdeclares_poland/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100086537042322

[mat.pras.]