Soundedit’17 – Filmy z muzyką laureatów nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem” w Kinie Bodo

Opublikowano: 2 października, 2017
Soundedit’17 – Filmy z muzyką laureatów nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem” w Kinie Bodo

Od 26 do 29 października w Łodzi odbywać się będzie 9. Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit. Po raz trzeci Kino Bodo dołącza do tego wydarzenia prezentując filmy muzyczne. Na ekranie spotkacie więc Davida Bowiego, Iggiego Popa, The Rolling Stones czy Pharrella Williamsa. Pierwsze projekcje rozpoczną się już 20 października, będą trwały do zakończenia Festiwalu.

Najważniejszym punktem programu jest wyjątkowy zestaw odnalezionych wraz z Wytwórnią Filmów Oświatowych filmów, które zostały udźwiękowione przez Eksperymentalne Studio Polskiego Radia w Warszawie. Muzykę do nich tworzyli między innymi: Krzysztof Penderecki, Eugeniusz Rudnik, Bohdan Mazurek, Bogusław Schaffer oraz Józef Skrzek. Pokażemy następujące ekranizacje: „Środek drogi”, „Abakany”, „Taki układ”, „Władysław Strzemiński”, „Pięciobój nowoczesny” oraz „Taki jest świat Gabrielo”. Filmy te od wielu lat nie były nigdzie pokazywane.

Poza zestawem z WFO widzowie Bodo zobaczą: „Gimme Danger”, „Fresh Dressed” (film do tej pory pokazywany w Polsce wyłącznie na festiwalach), „The Rolling Stones Olé Olé Olé!”, „Twin Peaks – Ogniu krocz za mną” (w jednej z ról – David Bowie) oraz „Dyke Hard”, Partnerami projekcji są dystrybutorzy filmów: Gutek Film, MayFly, Hagi Film oraz Tongariro.

Uczestnicy Festiwalu Soundedit po okazaniu biletu/karnetu będą mogli kupić wejściówki na każdy z filmów w cenie 12 złotych. Dla wiernych widzów Kina Bodo, organizatorzy Soundedit ’17 również przygotowali niespodziankę. Każdy, kto okaże dowolny bilet/paragon z Kina Bodo uzyska możliwość zakupu wejściówki na Festiwal w następującej cenie:

  • 28 października (piątek) – 100,00 zł
  • 29 października (sobota) – 100,00 zł
  • Karnet na cały Festiwal – 160,00 zł

Bilety ze zniżką będą do kupienia wyłącznie w dniu poszczególnych koncertów.

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit odbędzie się w Łodzi po raz dziewiąty. Rozpocznie się 26, a zakończy 29 października. Partnerem tegorocznej edycji jest Kino Bodo.

Skalpel, Gary Numan oraz Daniel Miller (poprowadzi afterparty) wystąpią w Klubie Wytwórnia w piątek (27.10). Tego samego dnia w Łódzkim Towarzystwie Fotograficznym (ul. Piotrkowska 102) odbędzie się wernisaż wystawy Briana Griffina i premiera jego książki „Pop”.

28 października w Wytwórni zagrają: Marek Biliński, The Residents oraz Holy Holy. Tego samego dnia odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem”. Otrzymają ją znamienici producenci muzyczni: Tony Visconti, Michael Nyman oraz Marek Biliński.

Przypominamy również o koncercie Michaela Nymana. Wydarzenie odbędzie się w Filharmonii Łódzkiej w niedzielę, 29 października o godz. 19.00. W programie znajdą się wszystkie najbardziej znane kompozycje artysty, w tym utwory skomponowane do filmów Greenawaya czy „Fortepianu”. Bilety są dostępne wyłącznie na portalu Bilety24.pl. Współorganizatorem koncertu jest Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina.

Michael Nyman zaprezentuje również instalację multimedialną „THE TWELVE-WALLED ROOM, a 12-screen video installation by Michael Nyman” w Fabryce Sztuki (ul. Tymienieckiego 3). Ekspozycja będzie dostępna od 29 października do 18 listopada. Na tę atrakcję, podobnie jak i wystawę Briana Griffina wstęp będzie wolny.

Bilety oraz karnety na Festiwal Soundedit są dostępne na portalach: bilety24.pl, ticketpro.pl, biletomat.pl oraz w kasie Klubu Wytwórnia (ul. Łąkowa 29, tel.: +42 639 55 55, bilety@wytwornia.pl).

Absolwenci Uniwersytetu Łódzkiego, którzy pojawią się na w Klubie Wytwórnia z Kartą Absolwenta otrzymają 10 % zniżki. Na wyższy rabat mogą liczyć osoby mające konto w programie Uniwersytet-Kultura. Zniżki z Kina Bodo i Uniwersytetu nie łączą się.

Hasło Soundedit ‘17 pozostaje bez zmian: „I Am The Sound”. Tak będzie mógł powiedzieć o sobie każdy, kto zechce razem z nami w Łodzi w ostatni weekend października poznawać tajniki pracy producentów muzycznych, wysłuchać prelekcji, uczestniczyć w warsztatach i dyskusjach panelowych. Niebawem ogłosimy kolejne, zaskakujące punkty programu tegorocznej edycji Festiwalu, która odbędzie się w dniach 26-29 października 2017.

I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na Soundedit, zapraszamy do Łodzi.