SoundOFFPhoto! I Łódzka Wystawa Fotografii Koncertowej

Opublikowano: 30 kwietnia, 2017
SoundOFFPhoto! I Łódzka Wystawa Fotografii Koncertowej

Z wielką przyjemnością zapraszamy na I Łódzką Wystawę Fotografii Koncertowej – SoundOFFPhoto, która rozpocznie się w niedzielę (14 Maja) w klubie Niebostan.

SoundOFFPhoto! I Łódzka Wystawa Fotografii Koncertowej
Otwarcie: Niedziela 14 maja godz. 19:00
Miejsce: Niebostan (Łódź, ul. Piotrkowska 17)

Wystawa składać się będzie z 28 wielkoformatowych wydruków wykonanych w najwyższej jakości przez łódzki MediaPress. Na zdjęciach zobaczyć będzie można znanych i lubianych artystów uchwyconych przez fotografów podczas występów na łódzkich scenach.

Fotografia koncertowa to szczególny gatunek fotografii, który łączy reportaż z pewnego rodzaju pracą twórczą. Zatrzymując artystów w kadrze, dajemy widzom szansę poczucia tej szczególnej atmosfery koncertów nawet wtedy, gdy muzyka już dawno wybrzmi

Autorami zdjęć, które będą prezentowane na ścianach w Niebostanie są: Mateusz Pulit, Łukasz Ratajczyk, Piotr Sikora, Przemek Sikora, Marek Śmietański, Stanisław Wadas oraz Natalia Zdziebczyńska. Na fotografiach zobaczyć będzie można zarówno gwiazdy polskiej sceny muzycznej jak i artystów z zagranicy. Wystawa SoundOFFPhoto ma charakter otwarty a prace oglądać będzie można od 14 maja do 11 czerwca 2017r.

Poza swoimi pracami, chcemy pokazać jak dużo interesujących wydarzeń odbywa się w Łodzi.

Fotografujemy w całym kraju ale podczas pierwszej edycji wystawy postanowiliśmy pokazać kadry uchwycone podczas koncertów w naszym mieście – mówią zgodnie autorzy.

Szczególnie zachęcamy do udziału w otwarciu podczas którego poza oglądaniem zdjęć początkujący adepci fotografii koncertowej będą mieć wyjątkową okazję do wymiany swoich spostrzeżeń z autorami prezentowanych prac.

Wystawa odbywa się we współpracy z klubem Niebostan. Partnerzy strategiczni wydarzenia: MediaPress oraz Łódzkie Centrum Wydarzeń. Patronaty medialne: Gazeta Wyborcza, Radio Żak, Top Guitar, Magazyn Gitarzysta, Niezależny Magazyn Muzyczny KVLT, Magazyn Artystyczny Spektrum, RockSerwis.fm, artrock.pl, Rock Area, Dzień Dobry Łódź, Plaster Łódzki, DeathMagnetic.pl, EventPack.pl, Pro-Radio, Music in the Lenses, Nikt już nie słucha dobrej muzyki.

Zachęcamy także do zapoznania się z pracami łódzkich fotografów koncertowych, być może niektóre z nich zobaczycie właśnie podczas wystawy w Niebostanie.