Wydarzenia

Stella Rose wraca do Poznania. Nowojorski mrok na własnych zasadach 4 lutego 2026 | Pod Minogą

Jedna z najciekawszych nowych postaci nowojorskiego undergroundu ponownie pojawi się w Polsce. Stella Rose zagra 4 lutego 2026 roku w poznańskim klubie Pod Minogą, wracając do miasta już jako pełnoprawna headlinerka – z najnowszym, najmocniejszym materiałem w dorobku.

Choć często przedstawiana jest jako córka Dave Gahan z Depeche Mode, Stella Rose bardzo szybko wypracowała własny, wyraźny język artystyczny. Jej twórczość operuje mrokiem, literacką wrażliwością i surową emocjonalnością, unikając prostych skojarzeń i estetycznych skrótów.

Najnowsza EP-ka „Hollybaby” tylko to potwierdza. Materiał powstał we współpracy z producentem Yves Rothman w Los Angeles i brzmi jak gęsta, duszna nocna opowieść – pełna brudnych gitar, chłodnej elektroniki i niepokoju podszytego intymnością. Klimatem blisko tu do Chelsea Wolfe, Zola Jesus czy Fever Ray, ale Stella Rose nie kopiuje – raczej filtruje te inspiracje przez własną wrażliwość.

Jej nazwisko coraz częściej pojawia się w mediach takich jak Rolling Stone, NME, Clash czy CREEM, a równolegle artystka funkcjonuje na styku muzyki i mody, współpracując m.in. z domem Dior. W ostatnich miesiącach mogliście zobaczyć ją w Polsce jako support A Place to Bury Strangers – teraz wraca, by w pełni przejąć scenę.

Koncert w Pod Minogą zapowiada się jako intensywne, bliskie doświadczenie: mrok, napięcie i muzyka, która działa najlepiej w klubowej ciasnocie.


STELLA ROSE
📅 04.02.2026
📍 Poznań – Pod Minogą

🎟 Bilety są już w sprzedaży: https://bit.ly/STELLA_ROSE_PZ%C5%83

🔊”Drugstore Romeo”:

https://youtu.be/pwxFDfbghyc?si=ypr1sYfGDFUhdPMH

🔊”Angel”:

https://youtu.be/cxKdXrj_0T0?si=8QdzliyEoDhZ2uEb

🔊”Hollybaby”:

https://youtu.be/OSakwZwbJDU?si=mBg3p1ukIMf3gYX0

Powiązane artykuły

Back to top button