Komerční banka Future Fest. Jak będą wyglądać festiwale za kilka lat?

Opublikowano: 30 maja, 2024
Komerční banka Future Fest.   Jak będą wyglądać festiwale za kilka lat?

Jak będą wyglądać festiwale za kilka lat? Jakie technologie będą je napędzać? Czy ich design się zmieni? Czy będą oferować inne usługi? A co z programem – czy nadal będzie głównie o muzyce, czy na pierwszy plan wysuną się inne koncepcje? Na te pytania odpowie KB Future Fest! Dołącz do nas i zajrzyj do wyimaginowanej kuli kryształowej – jury European Festival Awards doceniło wygląd zeszłorocznej edycji, kiedy KB Future Fest trafił do finału w kategorii The Best Brand Activation!

Strefa festiwalowa Komerční banka (KB), generalnego partnera festiwalu i partnera Mastercard, zaoferuje nie tylko spojrzenie w przyszłość, ale także możliwość zobaczenia, wypróbowania, skosztowania lub dotknięcia wielu technologii, innowacyjnego designu oraz ekologicznych i odpowiedzialnych usług.

Nabij opaskę i baw się dobrze!

Rock for People 2024 będzie ponownie całkowicie bezgotówkowy. Opaska z chipem NFC będzie jedynym instrumentem płatniczym na festiwalu i biletem wstępu. Przygotuj się na festiwal, wymień swój bilet na festiwalową opaskę w oddziałach Komerční banka i po przyjeździe na Rock for People baw się dobrze! Dodatkowo, jeśli doładujesz swoją festiwalową opaskę kartą Mastercard z Komerční banka, otrzymasz bonus w wysokości 200 CZK. Czekamy na Ciebie od 6 do 10 czerwca w godzinach popołudniowych w oddziałach Komerční banka w Pradze na placu Wacława, w Hradcu Králové na placu Wyzwolicieli i w Brnie na placu Wolności.

Posiadacze kart Mastercard z Komerční banka mogą rywalizować o niezapomniane festiwalowe doświadczenia i otrzymać bonus przy doładowaniu swojej festiwalowej opaski.

  • Na festiwalu można codziennie otrzymać bonus w wysokości 200 CZK na festiwalową opaskę. Pokaż swoją kartę Mastercard z Komerční banka obsłudze punktów doładowania na festiwalu i codziennie otrzymasz dodatkowe dwieście CZK do kwoty doładowania 2 000 CZK.
  • Weź udział w konkursie i wygraj bezcenne festiwalowe doświadczenia z Mastercard. Zobacz festiwal jak prawdziwa gwiazda i wygraj lot helikopterem nad terenem festiwalu, przeżyj atmosferę za kulisami i wygraj wizytę VIP za kulisami lub oglądaj koncert w stylu VIP z komfortu skyboxa i ciesz się show jak prawdziwa celebrytka.

Więcej informacji, zasady konkursu i rejestracja na: www.kb.cz/rfp.

PROGRAM

Dwie sceny. Dwa programy tematyczne. Pod namiotem cyrkowym znajdziesz Scenę Konferencyjną, która w ciągu dnia oferuje atrakcyjne dyskusje, rozmowy i pokazy. Wieczorem przekształca się w przestrzeń dla  czeskich i międzynarodowych nazwisk, które obecnie zdobywają szczyty list przebojów. Ale także teatr, pokaz horroru, a w piątek i sobotę miejsce na imprezy DJ-skie.

Oto kilka nazwisk ilustrujących progresywną naturę Sceny Konferencyjnej: Anna Vaverkova, Dmitrievna, Badfocus czy Black Box Revelation. A dodatkowo panele i rozmowy prowadzone przez Čestmira Strakatého, Jindřicha Šídla czy Lukáša Hejlíka.

Na Scenie Solarnej wychodzimy poza ramy gatunkowe. Będzie tam połączenie klezmeru z jazzem, cymbałami, slam poetry, teatrem i sprytną kapelą dla „dzieci”!

Pełen program znajdziesz w mobilnej aplikacji festiwalowej.

PROGRAM TOWARZYSZĄCY

Progresywne startupy, nowoczesne technologie, funkcjonalny i odpowiedzialny design. Gdzie szukać takich atrybutów? W inkubatorze kreatywności agencji CzechInvest. Modę cyrkularną zaprezentuje NIL textile. Słyszałeś o mycelium? Firma Myco wykorzystuje ten naturalny materiał przyszłości do swoich produktów. Platforma Weekday wprowadzi odwiedzających w świat programowania rozrywkowego.

Możesz również cieszyć się EWA, mobilnym systemem do ekstrakcji wody z powietrza w środowisku pustynnym. Jest to trzecia generacja rozwiązania S.A.W.E.R., wynalazku Uniwersyteckiego Centrum Budynków Energooszczędnych (UCEEB) CTU i gwiazdy EXPO 2020 w Dubaju. Jednak UCEEB przywozi na festiwal prezentację wielu innych innowacji, które wkrótce możesz zobaczyć w swoim domu – na przykład innowacyjne chłodzenie mgłą i spryskiwacze, grę doświadczeniową wyjaśniającą energię społecznościową, interaktywną prezentację zasad bezpieczeństwa pożarowego w drewnianych budynkach, betonowe „klocki lego” czy lekką walizkę pomagającą w leczeniu zaburzeń psychicznych.

Uniwersytet w Hradcu Králové przygotował inteligentne łóżko szpitalne, pokazy archeologii terenowej i eksperymentalnej, zalety modelowania 3D w ochronie dziedzictwa kulturowego oraz wielojęzyczne centrum konsultacyjne. Future Fest przygotowuje strefę ilustrującą funkcjonalne połączenie nauki, badań, rozwoju i produkcji z wieloma aspektami festiwalowymi.

Może chciałbyś nauczyć się praktycznej umiejętności lub zabrać ze sobą pamiątkę? To właśnie do tego służą warsztaty upcyklingowe. W środę stwórz praktyczny dziennik festiwalowy ze starych wydruków w warsztacie Reformát na zdjęcia, recenzje lub autografy z sesji meet & greet. W czwartek i piątek zrobisz etui na telefon lub portfel z banerów z Navzdory, a następnego dnia nadrukujesz koszulkę. W sobotę strefa będzie pachnieć LUSH, a ty zabierzesz do domu własną kulę do kąpieli.

To jeszcze nie koniec! Festiwalowy wygląd wyczaruje w Makeup Room Líčírna dzięki organicznym kosmetykom i makijażowi. Uwaga, zainteresowanie jest ogromne! Knihobot daje książkom drugą szansę i szuka nowych półek i regałów, takich jak te w twoim domu. Przyjdź i poczytaj!

Jak o odświeżenie przy książce?

Oferujemy piwo zrobione z powietrza! Radegast warzy „Futur” piwo dzięki unikalnej technologii, która wyłapuje wilgoć z powietrza. Musisz to spróbować!
Wolisz wino? Co powiesz na biodynamiczne, uprawiane w trybie organicznym, bez chemikaliów w winnicy i piwnicy. Przyjdź i skosztuj ofertę Winiarni Kutná Hora.
Z kawiarni możesz cieszyć się wyborem kawy fairtrade, a w barze drinkami według najnowszych trendów w miksologii.

Myślisz, że wyczerpaliśmy się? Jeszcze nie! Jeśli chodzi o technologię,  nie może zabraknąć AI. Będzie odpowiedzialna za robienie niezapomnianych futurystycznych zdjęć do twojego albumu lub dziennika festiwalowego! A jeśli przypadkiem masz pilną pracę do wykonania? Będzie cicha strefa coworkingowa w hangarze z laptopami do wypożyczenia.

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Wspólna przestrzeń KB Future Fest i Mastercard opiera się na zasadach zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności. W stosunku do ludzi, natury i planety. Funkcjonalny design i unikalny genius loci tworzą „stare” materiały w nowym kontekście. Będziesz siedział na odrzuconych, ale wciąż funkcjonalnych paletach. Kup kawę fairtrade lub drinka w kawiarni i barach znajdujących się w byłych kontenerach transportowych. Strefa będzie ozdobiona girlandami z resztek materiałów. Krótko mówiąc, efektywne wykorzystanie wtórnych materiałów.

Obie sceny będą zasilane technologiami, które nie są standardem na festiwalach. Energię dla Sceny Konferencyjnej dostarczy generator wodoru H2BASE od firmy DEVINN. Scena Solar będzie czerpać energię z paneli słonecznych dostarczanych przez EcoFlow. Obie technologie będą dostępne w strefie KB Future Fest.

USŁUGI I EDUKACJA

W wspólnej strefie Komerční banka i Mastercard będą dostępne stacje ładowania telefonów komórkowych. Można również doładować płatnicze chipy NFCtron. Tak jak energię dzięki różnym miejscom do siedzenia i strefom relaksu.

W tym roku nie zabraknie organizacji non-profit: konkretnie ADRA, organizacja humanitarna i rozwojowa, która pomaga potrzebującym zarówno w Czechach, jak i za granicą, oraz Dobrá rodina, organizacja non-profit wspierająca rodziny zastępcze i adopcyjne oraz edukująca społeczeństwo. A jeśli nie chcesz stracić pieniędzy na swoim koncie, polecamy odwiedzenie stoiska Czeskiego Związku Banków – ich projekt #nePINdej może uratować również twoje finanse.

 

[mat.pras.]

foto , materiały prasowe organizatora