Symphonica – Rock of Poland, czyli „Wolność, kocham i rozumiem” Już 1 czerwca 2018 r. w Teatrze Wielkim w Łodzi

Opublikowano: 8 kwietnia, 2018
Symphonica – Rock of Poland, czyli „Wolność, kocham i rozumiem” Już 1 czerwca 2018 r. w Teatrze Wielkim w Łodzi

Symphonica – Rock of Poland, czyli „Wolność, kocham i rozumiem”

Już 1 czerwca 2018 r. (piątek), w Teatrze Wielkim w Łodzi będzie można wysłuchać i obejrzeć Symphonicę – Rock of Poland. Widowisko multimedialne z gościnnym udziałem Grzegorza Kupczyka, to pierwsze w Polsce widowisko z muzyką polskich zespołów lat 80.

Polski rock lat 80. powraca! Muzyka kultowych, undergroundowych, rockowych, metalowych i punkowych polskich zespołów. Piosenki, których nie usłyszysz w komercyjnym radiu w wykonaniu: Grzegorza Kupczyka, Martyny Pawłowskiej, Damiana Ukeje, Ernesta Staniaszka i Sylwii Lorens z towarzyszeniem bandu i orkiestry Filharmonii Futura.

Wizualizacje wprowadzające w klimat tamtych lat. Niesamowity powrót do czasów PRL poprzez mocną, alternatywną i niepokorną polską muzykę. W programie usłyszymy m.in.: „Skóra”, „Kocham Cię jak Irlandię”, „Nieprzemakalni”, „Piosenka młodych wioślarzy”, „Kocham wolność”, „I nikomu nie wolno…”, „Nie pytaj o Polskę”, „Taniec pingwina”, „Autobusy i Tramwaje”, „Misiowie puszyści” i wiele innych niezapomnianych polskich przebojów. Za scenariusz, reżyserię, aranżacje utworów odpowiada Mikołaj Blajda. Produkcyjnie wspiera go Sylwia Lorens.

https://www.youtube.com/watch?v=6JYZ-Ix9wco

– Zawsze chętnie występujemy w Łodzi! W tym mieście jest zawsze gorąca, rock’n’rollowa atmosfera! Pamiętamy, jak panowie zrywali z siebie marynarki i kręcili nimi nad głowami jak za starych, dobrych czasów! Tym razem pojawiamy się z polską muzyką, która w nowych aranżacjach i równie ognistym wykonaniu, mamy nadzieję, że rozpali publiczność Teatru Wielkiego w Łodzi – mówi Mikołaj Blajda, dyrektor artystyczny i pomysłodawca Filharmonii Futura. 

Bilety w cenach – 180 zł (Bilet VIP), 120 zł, 110 zł, 90 zł i 80 zł – można nabyć na stronie Filharmonii Futura http://www.filharmoniafutura.pl/ lub w systemach sprzedaży: kupbilecik.pl, bilety24.pl. Bilety dostępne są również w kasach Teatru Wielkiego w Łodzi, Pl. Dąbrowskiego, Biuro Obsługi Widzów, czynne od poniedziałku do piątku: 8:00 – 16:00, tel. 42 633 31 86, tel./fax: 42 639 87 49, widz@teatr-wielki.lodz.pl. Kasy Biletowe Teatru czynne od poniedziałku do soboty: 12:00 – 19:00, niedziele i święta (gdy grane jest przedstawienie): 15:00 – 19:00, tel. 42 633 77 77, tel. (42) 639 55 55, 797 00 55 05. Kontakt i rezerwacje grupowe: +48 533 955 593, filharmonia@filharmoniafutura.pl.

Przy zakupie biletów VIP (liczba biletów ograniczona) – koszulka z logo SYMPHONICA w prezencie. T-shirt będzie do odbioru na stoisku organizatora. Dla VIP’ów przewidziano również spotkanie z artystami po koncercie.

Relacja z łódzkiego koncertu Symphonica dostępna tu:

http://ddlodz.pl/2017/03/12/symphonica-i-malgorzata-ostrowska-podbily-serca-lodzian/

– Uwielbiamy polską muzykę, która czasem jest tak bardzo przytłoczona zachodnimi produkcjami. Dlatego po sukcesie Symphonicy postanowiliśmy stworzyć projekt Symphonica – Rock of Poland. Fani starych, wspaniałych polskich utworów przychodzą na te koncerty i… Zazwyczaj nie możemy zejść ze sceny bo musimy bisować i bisować. Publiczność najczęściej domaga się piosenki „Kocham wolność”. To dla nas artystów najlepsza nagroda i wyróżnienie! Na łódzki koncert przygotujemy niespodzianki, które nie powtórzą się w żadnym innym mieście – dodaje Sylwia Lorens, producent i dyrektor generalna Filharmonii Futura.

Zdjęcia: mat. pras. Filharmonia Futura