Symphonica – w Teatrze Wielkim w Łodzi zabrzmi Metallica, Aerosmith i… Upiór w operze!

Opublikowano: 3 lutego, 2019
Symphonica – w Teatrze Wielkim w Łodzi zabrzmi Metallica, Aerosmith i… Upiór w operze!

Już 11 marca 2019 r. (poniedziałek), w łódzkiej operze będzie można wysłuchać i obejrzeć Symphonicę. Widowisko multimedialne, to pierwszy w Polsce koncert z muzyką zespołów: Metallica, Nirvana, Pearl Jam, Deep Purple, AC/DC, Guns N’ Roses, Aerosmith, Soundgarden, Nightwish. Jest to podróż po niezwykłym świecie artystycznych doznań, w którym potęga elektrycznych gitar współgra z subtelnym i pełnym klasy śpiewem operowym, a wszystko wypełnia brzmienie orkiestry symfonicznej. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.

Wizualizacje i starannie dopracowane efekty sceniczne. Dźwięk, ruch, obraz i światło tworzą wyjątkowy, metafizyczny spektakl. W tej niezwykłej oprawie usłyszeć można ponadczasowe rockowe i metalowe ballady, instrumentalne dzieła gigantów gitary oraz pełne niepokoju kompozycje nurtu grunge. Artyści występujący w projekcie to zwycięzcy i laureaci najbardziej prestiżowego polskiego talent show „The Voice of Poland” i „Szansy na sukces”: Damian Ukeje, Monika Pilarczyk, Michał Gasz.

– Z przyjemnością powracamy do Łodzi. Wystąpiliśmy już tu podczas 9. Urodzin Manufaktury, a potem w Teatrze Muzycznym. Łódź zawsze przyjmuje nas bardzo gorąco, dlatego zagramy znów, ale tym razem w innej, bogatszej odsłonie. Będą nowe utwory, będą nowi wokaliści – mówi Mikołaj Blajda, dyrektor artystyczny i pomysłodawca Filharmonii Futura. 

Kontrastem dla rockowych głosów jest operowy sopran, a całości dopełnia Agata Kamykowska – solistka Art Color Ballet, która wciela się w postać tytułowej Symphonici. Orkiestrę i band Filharmonia Futura poprowadzi Mikołaj Blajda. Producentem widowiska Symphonica jest Filharmonia Futura, pierwsza multimedialna filharmonia. 

– Zawsze chętnie występujemy w Łodzi! W tym mieście jest gorąca, rocknrollowa atmosfera! Pamiętamy, jak panowie zrywali z siebie marynarki i kręcili nimi nad głowami jak za starych, dobrych czasów! Teatr Wielki w Łodzi daje nam doskonałe warunki, zrobimy więc wszystko, by wieczór z Symphonicą był pełen wrażeń i emocji. A niebawem pojawimy się w Łodzi z naszymi kolejnymi produkcjami – dodaje Sylwia Lorens, producent i dyrektor generalna Filharmonii Futura.

Relacja z łódzkiego koncertu Symphonica dostępna tu:

http://ddlodz.pl/2017/03/12/symphonica-i-malgorzata-ostrowska-podbily-serca-lodzian/

Bilety w cenach – 120 zł, 100 zł, 80 zł – można nabyć na stronie Filharmonii Futura http://www.filharmoniafutura.pl/ lub w systemach sprzedaży: kupbilecik.pl, ebilet, bilety24.pl. Bilety dostępne są również w salonach sieci Empik oraz w kasach Teatru Wielkiego w Łodzi, Pl. Dąbrowskiego, Biuro Obsługi Widzów, czynne od poniedziałku do piątku: 8:00 – 16:00, tel. 42 633 31 86, tel./fax: 42 639 87 49, widz@teatr-wielki.lodz.pl. Kasy Biletowe Teatru czynne od poniedziałku do soboty: 12:00 – 19:00, niedziele i święta (gdy grane jest przedstawienie): 15:00 – 19:00, tel. 42 633 77 77, tel. (42) 639 55 55, 797 00 55 05. Kontakt i rezerwacje grupowe: +48 533 955 593, filharmonia@filharmoniafutura.pl.

Zdjęcia: mat. pras. organizatora