The Chemical Brothers pierwszym headlinerem FEST Festivalu 2023! Sprawdź, kto jeszcze wystąpi podczas 4. edycji wydarzenia.

Opublikowano: 22 listopada, 2022
The Chemical Brothers pierwszym headlinerem FEST Festivalu 2023! Sprawdź, kto jeszcze wystąpi podczas 4. edycji wydarzenia.

Niesamowita muzyka z Polski i z całego świata, słońce, kolory, radość i zabawa – tak można opisać FEST Festival. Ci FESTiwalowicze, którzy uczestniczyli w jego poprzednich odsłonach wiedzą, że z roku na rok nasze wydarzenie nabiera rozpędu. Nie inaczej będzie w przypadku FEST Festivalu 2023. Zobaczcie pierwszych ogłoszonych Artystów 4. edycji!

Tęsknicie za latem i niepowtarzalną atmosferą wakacyjnych festiwali? My też, dlatego już teraz ogłaszamy pierwszych Artystów FEST Festivalu 2023! Podczas kilkudniowego święta muzyki, od 9 do 13 sierpnia 2023 roku, w przepięknym Parku Śląskim w Chorzowie wystąpią m.in.: The Chemical Brothers, Yungblud, Two Feet, 070 Shake, Gibbs, OKI, Yungblud, Rubens, Oliver Heldens oraz The Stickmen Project.

The Chemical Brothers, czyli dwuosobowa angielska grupa w składzie Tom Rowlands i Ed Simons, to uwielbiani twórcy muzyki elektronicznej. Współpracowali z m.in.: The Prodigy, Moby i Underworld, a także tworzyli ścieżki dźwiękowe do wielu głośnych filmów amerykańskich, takich jak: “Efekt motyla”, “Hakerzy”, “Vanilla Sky” czy “Slumdog. Milioner z ulicy”. Legendarnych pionierów big beatu będzie można usłyszeć na FEST Festivalu 2023 w sobotę, 12 sierpnia!

Yungblud jest angielskim piosenkarzem, multiinstrumentalistą, autorem tekstów oraz aktorem. Jego muzyka to alternatywny rock z elementami hip-hopu i poetyckimi tekstami. Drugi album Artysty, “Weird!” (2020), osiągnął szczyt brytyjskiej listy albumów i zdobył 75. miejsce na liście Billboard 200 w USA. Yungblud wystąpi 10 sierpnia.

Two Feet to amerykański piosenkarz, autor tekstów i producent z Nowego Jorku. Karierę zaczynał grając w zespołach jazzowych i bluesowych. Jego utwór „I Feel Like I’m Drowning” zdobył pierwsze miejsce na liście przebojów US Alternative Songs (2018). W maju tego roku ukazało się czwarte wydawnictwo Artysty pt. “Shape & Form”, z którego materiał niewątpliwie będzie można usłyszeć 9 sierpnia w Chorzowie.

070 Shake to amerykańska raperka, piosenkarka i autorka tekstów oraz członkini kolektywu muzycznego 070, z którym wydała mixtape “The 070 Project: Chapter 1” (2016). Solo zadebiutowała EP-kę “Glitter” (2018). Zwróciła na siebie uwagę świata współpracą z Kanye’m Westem. Wydała dwa albumy: “Modus Vivendi” (2020) i “You Can’t Kill Me” (2022). Danielle pojawi się na FEST Festivalu w sobotę, 12 sierpnia.

Gibbs (Mateusz Przybylski) – według serwisu YouTube – jest obecnie najpopularniejszym Artystą w Polsce. To autor muzyki kultowych utworów – “Iluzja”, “Wiking” czy “Restart”. W ubiegłym roku ukazał się Jego pierwszy album, „Czarno na białym”. Co miesiąc osiąga 2 miliony odtworzeń swoich utworów na YT i innych platformach streamingowych. O potędze oddziaływania tego Artysty będzie można przekonać się 11 sierpnia w Parku Śląskim!

OKI – Oskar Kamiński – ponownie pojawi się na scenie FEST-a! Niezwykle płodny twórczo OKI ma na swoim koncie m.in. współpracę z grupą PRO8L3M, Sokołem, Pezetem, został także zaliczony do grona „Młodych Wilków”. W 2020 roku na rynku pojawił się pierwszy album Artysty, „47playground”. Zaprezentuje się w czwartek, 10 sierpnia.

Rubens na co dzień jest członkiem zespołu Darii Zawiałow. Producent, wokalista, gitarzysta i songwriter od wielu lat istnieje w branży muzycznej. Po niemal 10 miesiącach od premiery przeboju “Wszystko OK?”, Artysta zaprezentował, świetnie przyjęty przez fanów i krytyków, debiutancki album “Piosenki, których nikt nie chciał”. Warto przekonać się o tym na żywo 11 sierpnia.

Oliver Heldens utworem „Gecko” zwrócił uwagę Tiësto, z którego wytwórnią podpisał kontrakt. Niewątpliwie był to moment, w którym kariera holenderskiego producenta muzycznego nabrała tempa. Przebój wspiął się na pierwszą pozycję “DMC Magazine Buzz Chart” i został nazwany „Essential New Tune” przez BBC. Heldens wydał remix słynnego utworu „Feel Good” Robina Thicke’a. Przeboju najpewniej nie zabraknie podczas występu Olivera – 12 sierpnia.

The Stickmen Project to grający na żywo zespół perkusyjny z Wielkiej Brytanii, w skład którego wchodzi duet: Greg Zwarich & Paul Mintsoulis. Muzycy znani są z występów w czarnych strojach ze światłami LED przedstawiającymi zarys postaci stickmana. Współpracowali m.in. z: Tiësto, Diplo i Flosstradamus. Jako producenci niedawno wydali remiks słynnego utworu “Piece Of Your Heart” autorstwa Meduza. Duet zagra 12 sierpnia.

FEST Festival, oprócz unikalnego na polską skalę święta muzyki, to także magiczne miasteczko festiwalowe. Tworzą je zachwycające iluminacje świetlne i dedykowane scenografie. Liczne atrakcje, warsztaty, klimatyczne strefy chilloutu – to wszystko odnajdą ci, którzy oprócz niezapomnianych doznań muzycznych oczekują od letnich wydarzeń czegoś więcej.

Bilety na FEST Festival 2023 są już dostępne na stronie www.festfestival.pl

KARNET 4-DNIOWY EARLY BIRD – 599 PLN

KARNET WEEKENDOWY EARLY BIRD – 419 PLN

[mat.pras.]