Trzynasta w Samo Południe – II | Nowa Płyta – PREMIERA 15.02.2019

Opublikowano: 3 lutego, 2019
Trzynasta w Samo Południe – II | Nowa Płyta – PREMIERA 15.02.2019

„II” to nowe muzyczne dziecko Trzynastej w Samo Południe. 5 lat, wiele zmian i ciężka praca zaowocowały płytą przemyślaną, dającą szanse na obserwowanie z pierwszego rzędu podróży przez rock’n’rollowe dojrzewanie. Trzynaście różnorodnych piosenek, czerpiących garściami z tysięcy kilometrów tras i setek zagranych koncertów na równi z miejską codziennością. Bez zadęcia, z nutką zadumy, ale wciąż z wielkim apetytem na życie! Bo bez względu na to co pokazują wasze zegarki…

I. Miasto
II. No stop
III. Ze mną jest
IV. Billy
V. Nowy wspaniały świat
VI. Droga
VII. Rock ‘n’ Roll Junkie
VIII. Credo
IX. Siedem
X. Made of stone
XI. Disco – Rock
XII. Fight
XIII. City

Przez ostatnie 4 lata o Trzynastej było cicho. W tym czasie grzeszyliśmy z popowymi utworami, jazzowymi skalami i rytmami latino, by na końcu wybrać 13 utworów ukazujących zderzenia naszych marzeń z rzeczywistością, naszą podróż przez bezdroża muzycznych wpływów. Zmiany, które w nas zaszły widać zarówno w tekstach, z których większość jest w języku polskim, jak i w kompozycjach. Raz znaleziony przepis na idealne ciasto ubarwiliśmy swoimi ulubionymi przyprawami. Na nowej płycie bywa pikantnie, podniośle, poważnie i przezabawnie. Jest to dopiero początek naszych własnych poszukiwań.

Nagranie płyty było niezwykle proste, organiczne. Cały zespół mikrofonowany w jednym pomieszczeniu, u nas we Wrocławiu, w Studio Uniq. Współpracujący z nami Jarek Toifl pomógł nam wytworzyć atmosferę, w której zespół koncertowy poczuł się bardzo dobrze – bez niepotrzebnej napinki zagrał swoje. Słychać to na albumie, gdzie nie ma równanych przejść, czy czyszczonych nagrań.

Całość dopełniają grafiki autorstwa Basi Niemczyk, naszej znajomej, która jak nikt dotąd przelała nasze roztargnienie na papier. Jesteśmy pewni, że trzymając naszą płytę poczujecie to, co my.

Nasze plany na ten rok to grać koncerty. Zaczynamy pierwszą część trasy koncertowej pod koniec lutego. Do zobaczenia!