Znamy już półfinalistów Eliminacji do 24. Przystanku Woodstock!

Opublikowano: 20 lutego, 2018
Znamy już półfinalistów Eliminacji do 24. Przystanku Woodstock!

Zakończył się pierwszy etap Eliminacji do 24. Przystanku Woodstock. Po wielogodzinnych przesłuchaniach, jurorzy wybrali 30 zespołów, które wystąpią na koncertach w całej Polsce. Laureaci tych rywalizacji otrzymają zaproszenie na sceny tegorocznej edycji festiwalu!

Do Fundacji WOŚP przyszło kilkaset płyt, nadesłanych przez zespoły z Polski oraz z zagranicy. W zeszłym tygodniu (15 lutego) odbyły się przesłuchania otrzymanych zgłoszeń. Płyty oceniali jurorzy Eliminacji w składzie:

  • Jurek Owsiak (prezes zarządu WOŚP),
  • Andrzej Puczyński (prezes ZPAV, Izabelin Studio),
  • Tomasz „Kasprol” Kasprzyk (dziennikarz muzyczny Antyradia, multiinstrumentalista),
  • Piotr Chancewicz „Dziki” (producent muzyczny, muzyk),
  • Krzysztof Dobies „Milkee” (rzecznik prasowy Przystanku Woodstock)

Oto lista zespołów, które zostaną zaproszone na półfinałowe koncerty: The Djangos, Carrion, Hope, Poligon nr. 4, Czaqu, Opus Magnum, The Fruitcakes, Maja i Dandysi, Pull The Wire, Agata Karczewska, St. James Hotel, Leski, Two Timer, Robert Cichy, Glasspop, Premiera, Dreamheart, Horrorscope, Łydka Grubasa, Łysa Góra, Dollz, OHO!KOKO, Rust, NeuOberschlesien, Tune, MetKa, Neshorn, Manchiz, Snowman oraz Dream Atlas.

Zespoły wybrane przez jurorów wystąpią na koncertach w klubach w całej Polsce. 

Harmonogram koncertów:

  • Wrocław – 21 kwietnia (sobota)
  • Poznań – 19 maja (sobota)
  • Praga / Czechy – 31 maja (czwartek)
  • Gdańsk – 9 czerwca (sobota)
  • Finał – Warszawa – 16 czerwca (sobota)

Na wszystkie koncerty tradycyjnie wstęp wolny! Koncertom będą towarzyszyć koncerty gwiazd. Każdy z zespołów będzie miał 20 minut, aby dać z siebie wszystko i zaprezentować swoją muzykę publiczności oraz jurorom. O tym, który zespół zostanie zaproszony do zagrania na jednej ze scenach 24. Przystanku Woodstock zadecydują jurorzy.  

Płyty nadesłane na Eliminacje do 24. Przystanku Woodstock, fot. Fundacja WOŚP

Przystanek Woodstock to jeden z największych na świecie festiwali rockowych, który już od kilku lat stwarza młodym zespołom szansę, aby powalczyć o występ na scenach, obok największych gwiazd każdej z edycji imprezy! Niepowtarzalny klimat przyjaźni i wolności oraz wielosettysięczna publiczność pod sceną to magnes nie tylko dla początkujących muzyków.

Eliminacje do Przystanku Woodstock, składają się z dwóch części. Pierwsza jest oparta na przesłuchaniach płyt. Po wybraniu najlepszych zespołów odbywa się seria półfinałowych koncertów na żywo, a ich celem jest wyłonienie artystów, którzy zagrają na scenach Przystanku Woodstock. Drugi etap Eliminacji to, oprócz spełnienia muzycznych marzeń, przede wszystkim niezwykła atmosfera koncertów w najlepszych klubach w Polsce, magia wspólnego grania i radość rywalizacji, w której tak naprawdę nie ma przegranych. 

Do tej pory laureatami Eliminacji do Przystanku Woodstock byli m.in. Gooral, Organek, Luxtorpeda, Enej, Nocny Kochanek, Buldog, Materia, Raggafaya, Łydka Grubasa, Poparzeni Kawą Trzy, Deriglasoff, Kabanos, Marika & Spokoarmia, Cała Góra Barwinków, Chemia, Ukeje, Marcelina, Cochise, Hanza, czy Oberschlesien.

Zgłoszenia na kolejną edycję festiwalu zaczniemy przyjmować jesienią 2018 roku. Więcej informacji na temat zgłoszeń znajduje się na stronie „Zgłoś zespół„.

Oficjalna strona internetowa Eliminacji: https://eliminacje.woodstockfestival.pl