Alina Orlova && Julia Marcell – Mixer Regionalny 2014

Opublikowano: 7 września, 2014
Alina Orlova && Julia Marcell  – Mixer Regionalny 2014

Alina Orlova

Muzyka, jaką tworzy jest najczęściej określana mianem alternatywnego folku. Tworzy i śpiewa w trzech językach: litewskim, angielski i rosyjskim. Głównie komponuje i pisze własne piosenki, chociaż w jej twórczości pojawiają się również covery znanych piosenek, np. „Ta ostatnia niedziela”.W 2008 zadebiutowała albumem Laukinis šuo dingo. Od tej pory występuje regularnie na terenie Europy (Litwa, Rosja, Francja, Anglia, Francja etc.) W 2010 wydała drugi album Mutabor.

Julia Marcell

Śpiewa utwory alternatywne w aranżacjach akustycznych opartych o fortepian i kwartet smyczkowy. W 2007 roku wydała swoją debiutancką EP-kę pt. „Storm”.

W 2008 ukazał się jej debiutancki album „It Might Like You”. W 2010 i 2011 roku artystka kontynuuje międzynarodową (Niemcy, USA, Czechy, Finlandia, Japonia, Polska) trasę koncertową. Obecnie pracuje nad nowym albumem.

Mixer jest coroczną imprezą rozrywkowo-wystawienniczą, która w oryginalny sposób przybliża mieszkańcom województwa łódzkiego różnorodność regionu. Pod marką Mixera kryje się zaangażowanie regionów województwa łódzkiego przy organizacji już nie jednej, ale łącznie trzech imprez skupionych w regionie łódzkim. Wychodzi naprzeciw, potrzebom promocji województwa oraz rozwiązań kreatywnych naszych mieszkańców, prezentując przykłady myślenia projektowego (design thinking).

[mat.pras]

[ilightbox id=”64″ columns=”3″ class=”custom_class”][/ilightbox]

FOTO Stanisław Wadas