Mister D. aka. Dorota Masłowska – Wytwórnia 15.06

Opublikowano: 16 czerwca, 2014
Mister D. aka. Dorota Masłowska – Wytwórnia 15.06

Mister D. to muzyczne wcielenie Doroty Masłowskiej. Album „Społeczeństwo jest niemiłe” zawiera autorską, domową mieszankę rapu, punka i muzyki tanecznej. W warstwie tekstowej znajdziemy psychodeliczny zlep opowieści z popularnej prasy, wyrażony statystycznie polskim językiem i właściwym mu sposobem rozumowania.

– Moim gatunkiem macierzystym pozostaje słowo – podkreśla Masłowska. – Ale literatura jako branża bardzo mnie zmęczyła. Uważam że polskie społeczeństwo jest bardzo niemiłe. Ale nie mogę o tym napisać książki, bo nienawidzę literatury zaangażowanej. A tu nagle mogłam wyrazić wszystkie ponure refleksje na temat tirówek, alfonsów, hajsu i jeżdżenia Audi. Czułam się wolna i szczęśliwa.

Jak dotąd trzy piosenki z płyty doczekały się teledysków. Zrealizowany przez Anetę Grzeszykowską klip do „Ryszarda” oraz obrazy do utworów „Hajs”i „Chleb” , za które odpowiada GłębokiOFF.

Szczególnie ten ostatni wywołał spore poruszenie w mediach w Polsce i na świecie. O gościnnym występie Anji Rubik w roli Princess Dresiary rozpisywał się m.in. „Vogue”, „Dazed and Confused” i „Huffington Post”. Płyta Mister D. została jedną z najchętniej kupowanych w polskim iTunes.

„Masłowska wokalistka ciągle jest Masłowską pisarką” – czytamy w „Gazecie Wyborczej” w recenzji Roberta Sankowskiego. „Eksperymentuje, bezczelnie prowokuje, jest balansującym na granicy kiczu naturszczykiem. Złote łańcuchy, prześwitujące bluzki, puchówki z błyszczących materiałów, jaskrawe szminki. Jak w swoich powieściach Masłowska demaskuje pustkę tej rzeczywistości poprzez język. I ten niezwykły talent do żonglowania słowami pozostaje jej kluczowym atutem”.

 

jako support zagrały Nagrobki  http://www.eventpack.pl/muzyka/nagrobki/

[ma.pras.]

[ilightbox id=”31″ columns=”3″ class=”custom_class”][/ilightbox]

 

Foto Stanisław Wadas