OFF Fashion Weekend 19-21.09.2014

Opublikowano: 16 września, 2014
OFF Fashion Weekend  19-21.09.2014

W dniach 19-21 września odbędzie się I edycja OFF Fashion Weekend – nowego, cyklicznego wydarzenia na modowej mapie Polski. Wschodzące gwiazdy światowej sceny haute couture i prêt-à-porter spotkają się w Łodzi w jednym z najbardziej kreatywnych miejsc w Polsce – w OFF Piotrkowska. W programie m.in.: 10 autorskich pokazów zagranicznych i polskich projektantów, warsztaty poświęcone modzie i designowi i OFF Fashion Movie Night. Organizatorem wydarzenia jest ESEDI.

Jarosław Ewert, Milita Nikonorov, Maria Wiatrowska, Pandora Mexico czy Diamond Dust to tylko niektóre z zaplanowanych pokazów, które odbędą się 19 i 21 września w OFF Piotrkowska. Organizatorzy stawiają na projektantów młodego pokolenia, którzy tworzą nietuzinkowe, autorskie kolekcje i są laureatami wielu konkursów modowych.

Zaprosiliśmy do współpracy dynamiczne osobowości, które stoją za nowoczesnymi, ale i luksusowymi markami odzieżowymi. Będziemy gościć np. Masiah Arrive, który ubiera Michelle Obamę, Aleksandrę Markowską – kostiumografa popularnego serialu telewizyjnego „Przepis na życie” czy Marion Roscher, stojącą za znaną marką Rockmädchen – mówi Justyna Szyszko, Dyrektor Zarządzająca OFF Fashion Weekend.

Z kolei w sobotę (20 września) w ramach Working Saturday, będzie można wziąć udział w warsztatach poświęconych modzie, designowi i fotografii, m.in. bezpłatne warsztaty fotografii kulinarnej, które odbędą się o godzinie 11:00 w Drukarni Składzie Wina & Chleba.

W niedzielę wieczorem (21 września) w klubie Dom podczas OFF Fashion Movie Night, będzie można obejrzeć 10 filmów opisujących barwną historię współczesnej mody od czasów Belle Epoque, przez lata 20., 60. aż do obecnych. Będą to inspirujące rozmowy z projektantami takimi jak Marc Jacobs, Tom Ford, Garavani Valentino, Yohji Yamamoto oraz Alexander McQueen o modzie wysokiej i światowej klasy designie.

OFF Fashion Weekend to nowy koncept, który będzie odbywał się co pół roku na OFF Piotrkowska w Łodzi. Głównym celem organizatorów imprezy jest stworzenie przestrzeni networkingowej dla designerów, kreatorów mody, przedstawicieli sztuki, biznesu i wszystkich zainteresowanych historią współczesnej haute couture i prêt-à-porter. W imprezie weźmie udział około. 400 gości z Polski i Europy.

Łódź kreuje

OFF Fashion Weekend wpisuje się w tradycje włókienniczej Łodzi, która dziś stała się jednym z najchętniej wybieranych miejsc do tworzenia unikatowej sztuki i designu w Polsce. Coraz więcej światowej rangi wydarzeń modowych i artystycznych odbywa się właśnie w Łodzi. Miasto stawia na młodych, kreatywnych projektantów i tzw. przemysły kreatywne.

Miejsce imprezy również nie jest przypadkowe. OFF Piotrkowska skupia pracownie designu, architektury, sztuki, mody czy fotografii, a także klubokawiarnie, restauracje i showroomy. Ta dawna fabryka bawełny Franciszka Ramischa – dzięki rewitalizacji – bierze udział w plebiscycie National Geographic Traveler Poland „7 Nowych Cudów Polski”.

Sponsorzy, m.in.: OPG Property Profesionals, Goti, Bielenda, Adrian

Partnerzy, m.in.: Związek Przedsiębiorców Przemysłu Mody Lewiatan, OFF Piotrkowska

Facebook: https://www.facebook.com/pages/OFF-Fashion-Weekend/812746985432937

[mat.pras.]