SPOIWO Z Innej Beczki 28.05.2015

Opublikowano: 12 maja, 2015
SPOIWO   Z Innej Beczki  28.05.2015

W czwartek 28.05.2015  w Z Innej Beczki – Łódź, ul. Moniuszki 6 – wystąpi SPOIWO – jeden z najbardziej obiecujących polskich zespołów na post-rockowej scenie.

SPOIWO to gdańska grupa grająca mieszankę muzyki filmowej, postrockowej i ambientowej. Na początku 2012 roku zaistniała w świadomości fanów tego gatunku niespełna dwuminutowym teledyskiem do utworu „Years of Silence”. We wrześniu 2012 roku pojawił się klip do kompozycji „Skin”, która znalazła się na LIGHTS AND AIR Post-rock PL compilation vol. 1.

Kipiące od emocji intensywne utwory, w których post-rock miesza się z ambientowymi elementami, w połączeniu ze świetną oprawą wizualną rozbudziły wielkie apetyty fanów. Nic dziwnego więc, że kiedy zespół potrzebował środków na wydanie debiutanckiej płyty, uzbierał wymaganą kwotę w tydzień!

W marcu 2015 zespół wydał album „Salute Solitude”, który promuje na wielu koncertach w kraju m. in. u boku Tides From Nebula, Besides, Sleepmakeswaves i Skyharbor. Ponadto, grupa ma na koncie występy u boku znanych zagranicznych zespołów: Sleep Party People (DEN) Sleepmakeswaves (AUS), Skyharbor (IND), Maybeshewill (UK), Jeniferever (SWE), czy Ioseb (SWE), jak również polskimi – Besides, California Stories Uncovered, Klimt, George Dorn Screams i wielu innych.

Skład zespołu:

Simona Jambor – syntezator
Paweł Bereszczyński – bas, syntezator
Piotr Gierzyński – gitara
Krzysztof Sarnek – perkusja
Krzysztof Zaczyński – bas, syntezator

Miejsce:  Z Innej Beczki – ul. Moniuszki 6, Łódź
Start: 19:00
Bilety: 10 zł
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1447368855560451/
http://spoiwo.bandcamp.com/

SPOIWO „Years of Silence”

SPOIWO „Skin”