25 października grupa Deep Purple zawita do łódzkiej Atlas Areny

Opublikowano: 14 października, 2015
25 października grupa Deep Purple zawita do łódzkiej Atlas Areny
25 października grupa Deep Purple zawita do łódzkiej Atlas Areny na jedyny koncert w Polsce. W trakcie koncertu nie zabraknie legendarnych kawałków jak „Smoke On The Water”, ale jak donoszą plotki możemy się również spodziewać, że artyści zagrają coś nad czym aktualnie pracują!
Steve Morse, gitarzysta grupy Deep Purple zdradził w jednym z wywiadów, że muzycy planują wejść do studia w styczniu 2016 roku, żeby nagrać nowy album. Mrose zdradził również, że producentem nowego krążka ponownie zostanie Bob Ezrin, który współpracował z Deep Purple przy poprzedniej płycie „Now What?!”
Z kolei basista Roger Glover w wywiadzie dla Ultimate Classic Rock przyznał, że zespół pozostał w kontakcie z Ezrinem i zaprzyjaźnili się, a producentowi praca z muzykami sprawiła wiele radości, więc ich ponowne spotkanie w studiu, to naturalna kolej rzeczy.
Glover opowiada również jak wygląda proces twórczy: Gramy, gramy i jeszcze raz gramy. Jeśli coś z tego wpadnie nam w ucho, spodoba się, zainspiruje nas, wtedy staramy się przekuć to w aranżację, a kiedy już to mamy, wtedy ja i Ian (Gillan) zaczynamy pracę nad tekstem. I to by było na tyle.
Cały wywiad ze Stevem Morsem dla „GuitCast” do odsłuchu w TYM miejscu.
DEEP PURPLE
+ CETI
25.10.2015, Łódź, Atlas Arena

Otwarcie bram – 18:30
Start koncertu – 20:00