AuroChronos – Łódź już po raz trzeci stolicą światowego zegarmistrzostwa

Opublikowano: 22 września, 2019
AuroChronos – Łódź już po raz trzeci stolicą światowego zegarmistrzostwa

W pierwszy weekend października (5-6.10.2019r.) w EXPO-Łódź odbędzie się trzecia edycja Międzynarodowego Festiwalu Niezależnych Producentów Zegarków – AuroChronos Festival. Wydarzenie to jako jedyne w Polsce i jedno z nielicznych na świecie skupia w jednym miejscu tradycyjnych mistrzów rzemiosła zegarmistrzowskiego, niezależnych twórców i rodzinne firmy zegarkowe z całego świata.

Z roku na rok podwaja się liczba wystawców i zwiedzających. Tegoroczny AuroChronos zapowiada się wyjątkowo. 3 edycja to ponad 50 znakomitych wystawców z 16 krajów Świata. Przez dwa dni odwiedzający będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć, przymierzyć i nabyć wyjątkowe zegarki męskie i damskie z Polski, Europy, USA i Azji. W większości są to niespotykane i oryginalne zegarki z krótkich serii. Wystawa to jedyna okazja, żeby zobaczyć i nabyć często zupełnie niedostępne na polskim rynku marki i modele z prestiżowych, małych firm.

Festiwal AuroChronos to doskonałe miejsce dla wieloletnich pasjonatów, jak również dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z zegarkami. Wszyscy mogą wziąć udział wykładach i warsztatach wybitnych krajowych i zagranicznych ekspertów. Wśród wielu tematów spotkań m.in.: jak rozpocząć kolekcję zegarkową nie dysponując dużym budżetem, jak bezpiecznie dokonywać zakupów zegarkowych, czy jak inwestować w zegarki. W trakcie trwania Festiwalu międzynarodowe Jury pod przewodnictwem Theodore Diehl – rzecznika prasowego i zegarmistrza manufaktury Richard Mille dokona wyboru unikalnych zegarków. Zwycięzcy otrzymają Nagrody AuroChronos m.in. w kategoriach „Niezależny Zegarek Męski”, „Niezależny Zegarek Damski”, „Odkrycie Roku” i „Premiera Roku”.

W tym roku organizatorzy przygotowali także nowość – Strefę Gentlemana, gdzie wszyscy zainteresowani klasyczną modą męską będą mogli m.in. zobaczyć znakomitych twórców europejskich, dokonać przymiarek krawieckich, dowiedzieć się jak dobierać i pielęgnować obuwie, i przede wszystkim jak dobrać zegarek do ubioru.

Festiwal jest także miejscem przyjaznym rodzinom. Gdy rodzice oddawać się będą przyjemnościom obcowania z dziełami sztuki zegarmistrzowskiej, ich podopieczni mogą spędzić czas w przygotowanym kąciku dziecięcym. Profesjonalne animatorki zapewnią atrakcje dla dzieci w każdym wieku.

AuroChronos Festival jest owocem wspólnej pasji dwóch przyjaciół, który trzy lata temu wymyślili i zorganizowali pierwszy Międzynarodowy Festiwal Niezależnych Producentów Zegarków. Maciej Mazurkiewicz jest lekarzem specjalizującym się w onkologii, a Paweł Zalewski jest trenerem i tłumaczem języka angielskiego. Organizowany przez nich festiwal jest wydarzeniem o randze międzynarodowej.

Patronat honorowy nad Festiwalem objęły: Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Łódzka Organizacja Turystyczna. Partnerem Głównym Festiwalu jest PKO Bank Polski.

Patronaty medialne: Newsweek Polska, Magazyn Logo, Radio Eska, Korpo Voice, Ferment – Nowe Pismo o Winie, Zegarki i Pasja, grupa Czasoholicy, kanał Szafirowe Szkiełko i zagranicy: Monochrome, FratelloWatches, TheWatches.tv, Watchuseek, Watchisthis?!, Watchpaper.com, WatchILove, WatchWithUs, Collector’s Guide – Watches, Indonesia, Watcha oraz Life in łódzkie czy Łódź dla Was

Skład jury festiwalu AuroChronos:

Przewodniczący jury: Theodore Diehl – rzecznik prasowy i zegarmistrz firmy Richard Mille, autor książki „Kari Voutilainen: Horlogerie d’Art”. Specjalista ds. niezależnego zegarmistrzostwa z 25-letnim doświadczeniem w branży. Marka Richard Mille wytwarza ekskluzywne i bezkompromisowe naręczne zegarki, które wybierane są przez najbardziej znanych ludzi świata. Noszą je m.in. Król Hiszpanii Juan Carlos I, Rafael Nadal, Jay-Z, Pharrell Williams Kanye West, I Felipe Massa.

Członkowie jury:

Paulina Smaszcz-Kurzajewska – dziennikarka i prezenterka telewizyjna

Marcin Kasprzak – redaktor naczelny magazynu LOGO

Marc Andre Deschoux – twórca TheWATCHES.tv

Michael Stuffler – autor i moderator forum WatchUSeek

Maciej Kopyto – redaktor naczelny wydawnictwa Zegarki i Pasja

Kalle Slaap – zegarmistrz i założyciel szkoły zegarmistrzowskiej

Jonathan Kopp – założyciel i redaktor naczelny magazynu Watchisthis

Bogusław Kocerba – administrator grupy Czasoholicy

Festiwal Aurochronos odbędzie się w Expo-Łódź przy al. Politechniki 4 w Łodzi 5 października (sobota) od 10:00 do 18:00 oraz 6 października (niedziela) od 10:00 do 16:00. Festiwal jest wydarzeniem biletowanym.

Koszt i rodzaje biletów (bilety dwudniowe):

  • Normalny 20 PLN,
  • Ulgowy 10 PLN (młodzież do 18 roku życia),
  • Rodzinny 50 PLN (2 os. dorosłe + 2 dzieci lub rodziny z Kartą Dużej Rodziny) Kubek Festiwalowy gratis,
  • Dzieci do 10 roku życia WSTĘP WOLNY.

Informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie: www.aurochronos.pl oraz na stronie Facebookowej https://www.facebook.com/aurochronosfestival/

Bilety na festiwal zakupić można na miejscu lub przez stronę Bilety24: https://www.bilety24.pl/inne/aurochronos-festival-2019-miedzynarodowy-festiwal-niezaleznych-producentow-zegarkow-51740