Black Pumas headlinerem drugiego dnia Inside Seaside

Opublikowano: 10 marca, 2024
Black Pumas headlinerem drugiego dnia Inside  Seaside

Pochodzący z Teksasu zespół Black Pumas zasila line-up Inside Seaside 24. Duet dołącza do wcześniej ogłoszonych IDLES oraz RY X

Line-up gdańskiego festiwalu indoorowego poszerza się o kolejnych artystów. Do ogłoszonych już IDLES oraz RY X dołącza duet Black Pumas – reprezentanci psychodelicznego soulu z Austin w Teksasie, siedmiokrotnie nominowani do Nagrody Grammy i doceniani zarówno przez muzyczną prasę, jak i fanów.
Zespół tworzą Adrian Quesada oraz Eric Burton. Ich drogi połączyły się w 2018 roku i od tego czasu występują jako Black Pumas – a nawiązanie do nazwy organizacji, która w latach 60. i 70. XX wieku walczyła o prawa czarnej mniejszości w USA, nie jest przypadkiem.

Swoim brzmieniem teksańskie Czarne Pantery nawiązują do tego okresu, mocno zakorzeniając się w soulu i R&B, mieszając je z odrobiną psychodelii i rocka. Ich debiutancki album ujrzał światło dzienne w 2019, i jeszcze w tym samym roku otrzymał nominację do Nagród Grammy w kategorii Best New Artist. Za tą pojawiły się kolejne, a łącznie było ich siedem, w tym tegoroczna dla najlepszego występu rockowego. Zespół ma na swoim koncie dwa studyjne krążki – wspomniany debiut “Black Pumas” oraz wydany w październiku 2023 “Chronicles of a Diamond”.

Występ Black Pumas na Inside Seaside to ukłon w stronę wszystkich miłośników muzyki łączącej alternatywne R&B z rockiem i emocjonalnością ukrytą w wokalu i tekstach. Duet dołącza do dwóch poprzednio już ogłoszonych gwiazd gdańskiego festiwalu, brytyjskiego zespołu IDLES oraz australijskiego wokalisty i producenta, RY X.
Druga edycja festiwalu odbędzie się 9-10 listopada w halach AmberExpo w Gdańsku, pod których dachem będzie można uczestniczyć w koncertach i licznych wydarzeniach towarzyszących. W 2023 to dwudniowe święto muzyki z udziałem zagranicznych i polskich artystów okazało się ogromnym sukcesem frekwencyjnym i artystycznym – na festiwalu bawiło się ponad 12 tysięcy osób , wypełniając lukę wydarzeń muzycznych organizowanych jesienią. W ciągu doby wyprzedały się bilety w puli Early Birds na tegoroczną edycję!

Obecnie w sprzedaży dostępne są bilety:
● 449 PLN / 399 PLN* Regular Tickets – od 1 marca do 31 sierpnia
● 499 PLN / 449 PLN* Final Call Tickets – od 1 września do festiwalu
* bilety dla Patronek i Patronów Radia 357
KUP: https://www.eventim.pl/eventseries/inside-seaside-festival-2024-3527225/
UWAGA! Karnet na Inside Seaside ze zniżką dla posiadaczy Gdańskiej Karty Mieszkańca
Podobnie jak w poprzednim roku, posiadacze i posiadaczki Gdańskiej Karty Mieszkańca mogą skorzystać ze specjalnej zniżki 10% na bilety na Inside Seaside.
Szczegóły dostępne są po zalogowaniu się na konto w systemie Gdańskiej Karty Mieszkańca: https://jestemzgdanska.pl/n-partnerzy.qbpage

[mat.pras.]