Gooral wystąpi na Małej Scenie w ostatni dzień Festiwalu!

Opublikowano: 10 kwietnia, 2019
Gooral wystąpi na Małej Scenie w ostatni dzień Festiwalu!

Można śmiało powiedzieć, że Gooral to już weteran woodstockowych scen! Ten producent muzyczny z Bielska-Białej już kilkukrotnie gościł na Najpiękniejszym Festiwalu Świata w Kostrzynie nad Odrą. Jakim projektem zaskoczy nas w tym roku? Przekonamy się 3 sierpnia o godz. 23:00!

Gooral, czyli Mateusz Górny zasłynął dzięki oryginalnemu łączeniu muzyki elektronicznej, drum’n’bass i dubstepu z etniczną muzyką góralską.

Kariera muzyczna Goorala zaczęła się w 2003 roku, kiedy jego remix „Whola lotta love” Led Zeppelin zadebiutował na drugim miejscu w notowaniach radia Bis. Gooral do dzisiaj się zastanawia czy prośba zdjęcia go z anteny to był szacunek dla Led Zeppelin czy zwykły strach…

Prawdziwą popularność Gooralowi przyniósł Psio Crew – czyli elektro-góralska kapela, którą założył w 2004 r. razem z Maciejem „Kamerem” Szymonowiczem i z którą wydał krążek „Szumi Jawor Soundsystem”. W 2008 roku Gooral odszedł z zespołu po to, by w 2015 roku wrócić i reaktywować zespół z nową energią. To, co się działo do tej pory wokół Goorala to jeszcze jednak nic w porównaniu z tym jaki szał nastąpił wokół niego po wydaniu debiutanckiej płyty „Ethno Elektro” w roku 2011, na której znalazło się 14 kawałków, w tym największy hit – „Karczmareczka”. Dwa lata później Gooral po raz drugi wystąpił na Przystanku Woodstock, tym razem współpracując i występując na scenie przed kilkusettysięcznym tłumem razem z Zespołem Pieśni i Tańca Mazowsze!

W swoim dorobku Gooral ma występy m.in. na: Sziget Festival, Colours of Ostrava, Before Tauron Nowa Muzyka, Open’er Festiwal, Live Festival, Przystanek Woodstock, Orange Warsaw Festival czy Exit.