Łydka Grubasa z koncertem i… telewizją.

Opublikowano: 11 grudnia, 2020
Łydka Grubasa z koncertem i… telewizją.

Lockdown kultury wymusił na ludziach z branży konieczność szukania alternatyw dla dotychczasowej działalności. Zespół Łydka Grubasa postanowił… uruchomić kanał telewizyjny o nazwie Łydka TV. W najbliższą sobotę, 12 grudnia, o godzinie 19.30, kanał zostanie zainaugurowany koncertem online w wykonaniu zespołu.

„Koncertów nie ma, a żyć trzeba” – mówi nam Bartosz „Hipis” Krusznicki, wokalista. „Szycie maseczek nam nie szło, bo wychodziły same trójkątne. Do rozwożenia żurku też się nie nadaję, bo nie mam prawa jazdy. Ale Telewizja – o, to jest coś! Zwłaszcza, że posiedziałem ostatnio parę godzin przez telewizorem i widzę gołym okiem, że wymagania intelektualne nie są zaporowe”.

Po ciężkiej burzy mózgów, zespół postanowił zainaugurować Łydka TV… koncertem we własnym wykonaniu. Jak powiedział nam Maciej „Ziggy” Charytoniak – gitarzysta zespołu – takie rozwiązanie ma wiele zalet.

„Nie musimy od razu ponosić kosztów, doskonale znamy format programu, jest sprawdzony Prowadzący i nie brakuje nam statystów. Poza tym, mamy gotowe kostiumy i oprawę dźwiękową”.

Koncert będzie transmitowany bezpłatnie na kanale Youtube zespołu. Produkcja wizualno – dźwiękowa, pomimo ciężkiej sytuacji, będzie na zawodowym poziomie. Zespół wynajął profesjonalne studio telewizyjne i zawodową ekipę.

„Na stały abonament o zasięgu ogólnopolskim pewnie przyjdzie nam chwilę poczekać” – powiedział Dominik „Długi” Skwarczyński, klawiszowiec. „Na razie uruchomiliśmy system dobrowolnych, wirtualnych „biletów” zwanych „naŁydkiem” – ale nie wykluczamy, że wkrótce staniemy się poważnym graczem na rynku mediów. Uważamy, że lepiej zrobić dobry program raz na pół roku niż padakę 24 godziny 7 dni w tygodniu, ludzie to pokochają”.

Koncert Łydki Grubasa inaugurujący Łydka TV, już w sobotę, 12 grudnia, o 19.30.

Link do transmisji YT: https://youtu.be/K0K1bOiRUVw lub https://bit.ly/33QNZVl

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/701832517381394/ lub https://bit.ly/3oFT0bk

Link do dobrowolnych wpłat: https://goout.net/pl/bilety/grudniowe-upudlenie-lydka-grubasa/bxvh/ lub https://bit.ly/2UKREPL

Social media:

https://www.facebook.com/lydkagrubasa/

https://www.instagram.com/lydkagrubasa/

https://www.youtube.com/lydkagrubasa?sub_confirmation=1

Strona oficjalna:

https://lydkagrubasa.pl/