Manufaktura: Giełda płyt winylowych

Opublikowano: 18 stycznia, 2024
Manufaktura: Giełda płyt winylowych

W zimowej edycji giełdy będzie można wybierać w tysiącach fenomenalnych albumów, koncertów, kompilacji i singli. Każdy fan klasyki, rocka, elektroniki, jazzu, popu, punku, techno czy nawet hip-hopu z pewnością znajdzie coś dla siebie. Gościem Manufaktury będzie Arkadiusz Jakubik, czyli Dr Misio. Na stanowisku Denon Store będzie można zapoznać się z najnowszym trendami ze świata audio i odsłuchać płyt.

Pełen patosu Muse, galopady Manowar lub Iron Maiden, zawiłe kompozycje Marillion, klasyczne riffy Deep Purple i Led Zeppelin, niekończące się improwizacje mistrzów jazzu, pierwsze płyty Bajmu i Budki Suflera, a może prostota Sex Pistols? Podczas giełdy nie powinno zabraknąć albumów krajowych wykonawców, tytułów z muzyką klasyczną i filmową. Wystawcy zapowiadają tysiące różnorodnych tytułów, w tym premier, unikatów, wznowień, first pressów, wielopłytowych boxów i kolekcjonerskich białych kruków na płytach winylowych, kasetach i płytach CD, DVD i BR.

Arkadiusz Jakubik – wokalista zespołu Dr Misio, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny,  aktor, scenarzysta, reżyser filmowy i teatralny. Z zespołem Dr Misio nagrodzony przez dziennikarzy na TOPtrendach i nominowany do Fryderyków w kategorii „Album Roku Rock” za płyty „Zmartwychwstaniemy” i „Strach XXI wieku”, a w kategorii „Album Roku Alternatywa” nominowany za solową płytę „Szatan na Kabatach”. Najnowsza, jak dotychczas, płyta nosi tytuł: „Chory na Polskę” (Agora, 2023 r.). Artysta będzie podpisywał płyty od godz. 16.

Płyty winylowe przeżywają prawdziwy renesans, a moda na ich kolekcjonowanie wraca. Wielu koneserów uważa, że format muzyki zapisanej na winylowym krążku zapewnia cieplejszy, bardziej autentyczny dźwięk w porównaniu z zapisem cyfrowym. Płyta winylowa jest także bardzo atrakcyjna w ekspozycji, robi większe wrażenie i sprawia przyjemność nie tylko jako zwykły produkt, a rzecz pełna emocji i kultury.

Na giełdzie pojawi się również stanowisko-mini salon audio. Denon Store to ponad trzydzieści salonów stacjonarnych (Denon Store, Audio Forum, Bang & Olufsen) oraz sklepy internetowe. To fachowi doradcy, którzy mają ponad 30 lat doświadczenia w branży audio. W ofercie znajduje się pełna gama produktów audio-video oraz smart home najwyższej klasy renomowanych marek. Specjaliści wychodzą na wprost potrzebom pasjonatów dobrego dźwięku.

Wydarzenie jest organizowane z myślą o koneserach, ale też osobach, które dopiero zaczynają przygodę z winylami. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Miejsce sprzyja także integracji, to zawsze miły czas, kiedy ludzie wymieniają się swoimi spostrzeżeniami i rozmawiają o muzyce. Nie może was zabraknąć! Sobota – 20.01, galeria handlowa, wejście główne, godz. 9-21.