MOŻDŻER/ DANIELSSON/ FRESCO – legendy jazzu zagrają na festiwalu 3-Majówka 2023 we Wrocławiu!

Opublikowano: 4 stycznia, 2023
MOŻDŻER/ DANIELSSON/ FRESCO – legendy jazzu zagrają na festiwalu 3-Majówka 2023 we Wrocławiu!

Wirtuoz fortepianu, LESZEK MOŻDŻER był już gościem wrocławskiej 3-Majówki 2021 i jego solowy występ został entuzjastycznie przyjęty przez festiwalową publiczność. W tym roku światowej sławy pianista powróci w do Wrocławia w towarzystwie gigantów jazzu – LARSA DANIELSSONA i ZOHARA FRESCO. Koncert tria MOŻDŻER/ DANIELSSON/ FRESCO, który odbędzie się 2 maja w imponującej Hali Stulecia wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO, ma szansę stać się jednym z ważniejszych wydarzeń artystycznych roku 2023 w Polsce.
Trio MOŻDŻER/ DANIELSSON/ FRESCO odniosło w Polsce niebywały sukces, dotychczas zarezerwowany dla zespołów muzyki popularnej. Wyprzedane sale koncertowe, płyty docierające na same szczyty sprzedaży to osiągnięcia dość zaskakujące jak na zespół grający muzykę improwizowaną. Tajemnicą tego sukcesu jest prawdopodobnie melodyjność i szlachetność brzmienia zespołu oraz imponująca wirtuozeria wszystkich trzech muzyków. Lars Danielsson to jeden z najlepszych jazzowych kontrabasistów Europy, muzyk niezwykle doświadczony grający z równą swobodą jazz awangardowy jak i tzw. „jazz środka”, mający w swoim dorobku udział w nagraniach muzyki pop, etno, oraz nagrania klasyczne.
Klasycznie wykształcony basista doskonale rozumie się z polskim wirtuozem fortepianu Leszkiem Możdżerem, który równie swobodnie porusza się po różnych stylach muzycznych i dysponuje bardzo podobną wrażliwością.
Trzeci artysta – Zohar Fresco to postać szeroko znana w świecie bębnów ramowych, wirtuoz, wizjoner i nauczyciel mający wielu uczniów i naśladowców. Trio Możdżer Danielsson Fresco tworzy muzykę piękną w swej formie, imponującą wirtuozerią i stanowiącą rzadkie połączenie muzycznych światów – szlachetnego brzmienia muzyki klasycznej, melodyjnej poetyki jazzowej, przestrzennych aranżacji, wirtuozowskich popisów i zawiłych pulsacji dalekowschodniej sztuki perkusyjnej.
Festiwal 3-Majówka 2023 potrwa od 30 kwietnia do 2 maja. Swój udział w imprezie potwierdził już fiński zespół LORDI, angielska grupa NEW MODEL ARMY , reprezentanci celtic punkrocka PADDY AND THE RATS oraz KULT, NOCNY KOCHANEK, ARMIA, KASIA KOWALSKA, MROZU, MYSLOVITZ, KAPELA ZE WSI WARSZAWA i NATALIA PRZYBYSZ. Kolejne gwiazdy już wkrótce!
Dołączajcie do wydarzenia, zapraszajcie znajomych:
https://www.facebook.com/events/1334338693981112/
Bilety i karnety dostępne w sprzedaży online:
https://iframe79.biletyna.pl/
Spotkajmy się we Wrocławiu!

[mat.pras.]