Muzycy WARDRUNY spotkają się z fanami

Opublikowano: 8 listopada, 2016
Muzycy WARDRUNY spotkają się z fanami

13 listopada w łódzkim klubie Wytwórnia zagra norweska grupa Wardruna. Dla tych szczęśliwców, którym udało się kupić bilety mamy jeszcze jedną niespodziankę. Muzycy spotkają się ze swoimi fanami po koncercie! Prezentujemy rozpiskę czasową koncertu. Nie przegapcie meet & greet!

 

Wardruna
13.11.2016, Łódź, Klub Wytwórnia

19.00 – otwarcie drzwi
20.00 – koncert
21.45-22.15 meet  & greet z muzykami Wardruny

 

Zespół w składzie Einar Selvik, Lindy Fay Hella i Gaahl (Kristian Eivind Espedal) swój debiutancki album wydał w 2009 roku. Była to pierwsza płyta z planowanej trylogii. Muzycy komponują i wykonują utwory wykorzystując stare nordyckie instrumenty, a teksty pisane zarówno w norweskim jak i starym, nordyckim języku uzupełniają piękne kompozycje, budując wyjątkowy klimat.

Drugi krążek „Runaljod – Yggdrasil” ukazał się w 2013 roku i jest estetyczną kontynuacją debiutu, ale muzykom udało się nie wpaść w pułapkę powtarzania samych siebie. Gościnnie na płycie wystąpili: uznany islandzki kompozytor Hilmar Örn Hilmarsson oraz, pochodzący również z Islandii, wiodący wykonawca rímur – Steindór Andersen.
Trylogia „Runaljod”, którą w tym roku zamyka album „Ragnarok”, jest muzyczną interpretacją 24 run zapisanych w najstarszej formie runicznego alfabetu (Elder Futhark). Niektóre z nagrań zostały zarejestrowane na łonie natury, w miejscach lub okolicznościach mających znaczenie dla każdej runy. Na płycie, poza brzmieniami tradycyjnych instrumentów, pojawiają się również odgłosy lasu, wody, płonących pochodni itp. Nastrój uzupełniają szepczące wokale, melodyjne utwory i potężne chóry.

Chociaż muzyka Wardruny często charakteryzowana jest jako folk czy ambient, to jednak żaden z tych gatunków nie jest w stanie opisać jej wyjątkowego stylu. Trzeba go osobiście doświadczyć, żeby zrozumieć unikatowość grupy.

 

Współorganizatorem koncertu jest Iron Realm Productions.

materiały prasowe: Metal Mind Productions