Niespełna 2 tygodnie do festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice! Oto pełny harmonogram festiwalu.

Opublikowano: 6 czerwca, 2024
Niespełna 2 tygodnie do festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice!  Oto pełny harmonogram festiwalu.

Zaledwie dwa tygodnie pozostały do Koncertu Otwarcia 19. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice! Jak co roku, festiwal obfituje w atrakcje, a nowi artyści poszerzają program do 48 projektów. Tym samym znamy już wszystkich wykonawców, którzy zaprezentują się między 20 a 23 czerwca w Katowicach. Karnety i bilety na festiwal dostępne do nabycia na stronie festiwalnowamuzyka.pl.

Od alternatywnego popu do eksperymentalnej elektroniki i od ciężkiego techno po wyrafinowany jazz – tak najkrócej można podsumować tegoroczny program festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice. Na miesiąc przed startem wiadomo już, że będzie to jedna z najbardziej różnorodnych muzycznie imprez festiwalowego lata. Oto jej pełny harmonogram:

 

Czterodniowe święto muzyki rozpocznie się w czwartek 20 czerwca od Koncertu Otwarcia w siedzibie Katowice Miasto Ogrodów, po którym nadejdą dwa dni pełne muzyki w Strefie Kultury. Tam, wewnątrz MCK, stanie Scena Miasta Muzyki, gdzie wystąpią największe gwiazdy.

Wewnątrz MCK stanie także Tauron Music Hall, gdzie pojawią się przedstawiciele różnych odmian elektroniki – od trip hopu poprzez trance aż po drum’n’bass.

Zupełnie odmienne wrażenia będzie można przeżyć w Sali Koncertowej NOSPR, która będzie trzecią pełnoprawną sceną festiwalu.

Gorące granie na żywo i potężna dawka energii – tak najkrócej można podsumować program i charakter sceny Amfiteatr powered by Lech.

W Strefie Kultury stanie też T-Mobile Electronic Beats Stage, na której usłyszymy gwiazdy światowych klubów. To właśnie ta scena będzie grać najdłużej podczas Tauron Nowa Muzyka Katowice.

Ostatnia scena to Secret Stage, czyli miejsce, w którym podczas festiwalu zabrzmi szerokie spektrum brzmień klubowych – od dark disco przez minimal i tech house po dubstep. Muzyczne aktywności będą się odbywać również w festiwalowych klubach, którymi tradycyjnie będą Sztauwajery i JAZBAR Muchowiec.

Jednocześnie z ogłoszeniem harmonogramu rośnie program festiwalu. Ostatnie ogłoszenie artystów otwiera projekt A_GIM / Kasai feat. Tving Stage Design (visuals). Agim Dżeljilji , jeden z najbardziej doświadczonych producentów muzyki elektronicznej w Polsce połączył siły z Kasią Piszek, intrygującą wokalistką, pianistką, kompozytorką, autorką tekstów i producentką. Efekt to eksperymentalny album „Ortodroma”, który usłyszymy na żywo już w czerwcu.

Totalnie odmienny klimat zaproponuje Hubert. – tworzy alternatywny odłam rapu, oparty na wyszukanych samplach i wielowymiarowych dźwiękach, przywołujących inspiracje takimi artystami jak: J.Cole, Mac Miller, Mac DeMarco czy Pink Floyd. Hubert. zabiera słuchacza w psychodeliczny trip, podczas którego rozmyśla nad paradoksami życia, śpiewa o przemijaniu, rozprawia się z komarami, tańczy na nocnych rave’ach – i podobnie będzie na Tauron Nowa Muzyka Katowice. Huberta usłyszmy w Amfiteatrze NOSPR.

Tegoroczną edycję festiwalu zwieńczy FAJRANT, czyli niedzielny maraton tańca w JAZBAR Muchowiec. Główną gwiazdą będzie szef kultowej wytwórni Kompakt, czyli Michael Mayer. Artysta słynie na całym świecie z różnorodnych i intensywnych setów, które wciągają na długie godziny. To jeden z najlepszych didżejów na świecie i właśnie jego występ zakończy 19. edycję Tauron Nowa Muzyka Katowice.

Tym samym tegoroczny program festiwalu zaprezentuje aż 48 projektów artystycznych. Między 20 a 24 czerwca 2024 roku Strefa Kultury w Katowicach ponownie będzie pulsować muzyką i przyciągnie tysiące gości. Niepowtarzalne emocje, zapadające w pamięć koncerty, wyjątkowi artyści i unikatowa lokalizacja – oto najkrótszy przepis na festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice. Warto odwiedzić go ponownie.

Sponsorem festiwalu jest Tauron Polska Energia. Współgospodarzem Miasto Katowice. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Tauron Nowa Muzyka Katowice

20-23.06.2024

A_GIM/KASAI ● Âme live ● Artificialice ● Bendik Giske ●

Bicep present Chroma AV set ● Chase & Status dj set ● Clark ●

Daria ze Śląska ● Dasha Rush ● DJ Krush ● Elena Colombi ● Dorisburg ●

DVS1 ● Evian Christ ● Franca ● Hector Oaks ● Hubert. ● IAMDDB ●

Immortal Onion x Michał Jan ● Milena Głowacka ● Jin Synth ● Kelly Moran ● Klawo ● ● KOKOKO! ● Kruder & Dorfmeister ● Kury ● Leftfield ●

Luigi Tozzi & Feral ● Marcin Masecki „Boleros y más” ●

Michael Mayer ● Mihvu & Sonik ● Martin Kohlstedt ● Mimi Love ●

Nabihah Iqbal ● Nene Heroine ● Nihiloxica ● Nosowska ● Pachanga Boys ●

Rat Kru ● Red Axes ● Robag Wruhme ●

Robert Henke presents CBM 8032 AV ● Roisin Murphy ● SAS ● Skream ●

Tuğçe Şenoğul feat. Wojciech Kucharczyk ● USO 9001 ● WEIKUM ●

Więcej na: http://festiwalnowamuzyka.pl

[mat.pras.]