Tusz przy morzu – 22. edycja Tattoo Konwent

Opublikowano: 27 lipca, 2017
Tusz przy morzu – 22. edycja Tattoo Konwent

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Tattoo Konwent, ogólnopolskiego festiwalu tatuażu, który co lato wraca do rodzinnego miasta – Gdańska. 29 i 30 lipca po raz kolejny, w hali AmberExpo przy Żaglowej 11, ponad 300 tatuatorów weźmie do ręki maszynki i przeleje swoje artystyczne wizje na skórę modeli. W programie imprezy znalazły się między innymi: konkursy na najlepsze tatuaże, pokazy sztuk alternatywnych i koncerty takich artystów jak: Włodi, Hades czy Małach & Rufuz. Tegoroczna edycja Gdańsk Tattoo Konwent została objęta patronatem honorowym Prezydenta Miasta.

Tattoo Konwent jest wydarzeniem lifestyle’owym łączącym w sobie elementy targów i festiwalu kulturalnego. To przede wszystkim tatuaże przyciągają na konwencję tysiące osób, które szukają odpowiedniego tatuatora, inspiracji lub też po prostu chcą poprzyglądać się pracy mistrzów tatuażu z bliska. Część uczestników konwencji decyduje się na zrobienie tatuażu spontanicznie, przede wszystkim tatuują się osoby umówione wcześniej na sesję. Konwencja jest również odpowiednim miejscem dla osób, które chciałyby poznać tajniki sztuki tatuowania ciała i zająć się tatuażem zawodowo. Na wydarzeniu kupić można specjalistyczny sprzęt, wziąć udział w seminariach lub dla zabawy wykonać pierwszy tatuaż na skórce banana.

Kto najlepszy w branży?

W strefie wystawienniczej w pocie czoła pracować będzie ponad 300 tatuażystów. Tatuaże autorstwa wystawiających się na Tattoo Konwent artystów poddawane są nie tylko subiektywnej ocenie odwiedzających. Każdy uczestnik wydarzenia, posiadający wzór, który wyszedł spod igły jednego z wystawców, może zgłosić swój tatuaż do festiwalowego konkursu. Profesjonalne jury  w składzie: Krzysztof Iwin, Marcin Pawlus, Bartosz Panas, Tomasz „Tofi” Torfiński wyłoni zwycięskie wzory w aż 12 kategoriach. Na gdańskiej edycji Tattoo Konwent pojawiają się konkursy o oryginalnej tematyce. Obok najlepszych tatuaży czarno-szarych czy kolorowych, wybierane będą między innymi najciekawsze tatuaże mikro, graficzne czy związane z morzem.

Cenieni tatuażyści po raz kolejny wezmą również udział w akcji specjalnej Tattoo Konwent, która odbywa się pod szyldem „Dziarki w ciemno”. W trakcie opartego na formule „Randki w ciemno” happeningu artyści tatuują wyłonionych w drodze facebookowego konkursu ochotników. Jednak artysta i model nie widzą się, a tatuowany do końca sesji nie wie jaki obraz utrwalony zostanie na jego ciele.  W roli tatuującego występują znane twarze branży tatuatorskiej, więc uczestnicy nie muszą obawiać się o poziom wykonanej pracy. Organizowana od dwóch edycji akcja cieszy się dużym zainteresowaniem.

Program rozrywkowy

Oprócz atrakcji związanych ze sztuką tatuażu artystycznego, dla odwiedzających przygotowano strefy tematyczne i pokazy sztuk alternatywnych. Na festiwal zaproszono także hip-hopowe osobistości, które swoimi występami umilać będą spędzany w AmberExpo czas. Program rozrywkowy obejmie ekstremalny popis mistrzyni suspension – Miss Crash, pokaz tańca teatru DzikiStyl Company, sztuczki magiczne w wykonaniu Pawła Szretera czy show modowe Volven Body Art. W strefach tematycznych zobaczyć będzie można oldschoolowe pojazdy, kupić ciekawą odzież i akcesoria. Na każdej konwencji działa również przestrzeń dedykowana dzieciom, gdzie maluchy mogą bawić się pod czujnym okiem animatorów, w czasie gdy rodzice aktywnie uczestniczą w festiwalu. Na konwencji zobaczyć będzie można wystawę obrazów Krzysztofa Iwina, noszącą nazwę „Wielkie arkana”. Wygłodniali uczestnicy posilą się przysmakami serwowanymi w strefie foodtracków.

Bity na scenie muzycznej

Tę edycję zdecydowanie zdominują przedstawiciele środowiska hip-hopowego. Na scenie pojawią się: Włodi, Hades, a także duet Małach & Rufuz. Wielbiciele rocka bawić się będą przy numerach Bastard Disco. O oprawę muzyczną sceny w przerwach między pokazami zadba Enes, dj silnie związany z polską sceną hip-hopową. W strefie chill dokazywać będą trzej dj’e: PZG, Dubsknit, Auricom.

Bilety

Bilety na Gdańsk Tattoo Konwent, które uprawniają do uczestnictwa we wszystkich atrakcjach z wyłączeniem dodatkowo płatnych warsztatów, można nabyć drogą internetową lub przed wejściem na teren imprezy. Do 28 lipca trwać będzie przedsprzedaż wejściówek w cenach: 35 zł – bilet jednodniowy, 45 zł – karnet dwudniowy, 115 zł – karnet grupowy dla 3 osób (dostępny tylko w przedsprzedaży), 250 zł – wejściówka VIP. Za bilety zakupione przed wejściem trzeba będzie zapłacić: 45 zł – bilet jednodniowy, 60 zł – bilet dwudniowy, 250 zł – wejściówka VIP. Dzieci do 12. roku życia oraz seniorzy 60+ wchodzą na wydarzenie za darmo. Bilety i więcej informacji na temat Gdańsk Tattoo Konwent znaleźć można na stronie http://gdansk.tattookonwent.pl